Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali










CUPA MOLDOVEI ORANGE

EDIŢIA 2014-2015
CUPA R. MOLDOVA 2014/2015 >>>
REGULAMENTUL CUPEI R.MOLDOVA ORANGE LA FOTBAL 2014/15 >>>
 
Finala
24 mai 2015
FC Sheriff - FC Dacia
2-2 (1-0 t.s)
Chișinău, stadionul Zimbru
 
1/2 de finală
29 aprilie 2015
FC Sheriff - FC Milsami
3-0 CS Sheriff, Arena Principală
FC Dacia - FC Tiraspol
1-1
(6-5 pen.)

Speia
 
1/4 de finală
2 decembrie 2014
FC Dinamo-Auto - FC Dacia
0-3 Ternovca
3 decembrie 2014
FC Veris - FC Sheriff
0-0 (0-1 t.s)
CSCT Buiucani
FC Tiraspol - FC Zimbru 0-0
(4-3 pen.)

CS Sheriff, Manej
 
1/8 de finală
28 octombrie 2014
FC Costuleni - FC Edineţ
6-1 Ghidighici
CF Intersport-Aroma - FC Milsami
0-1 (t.s)
Cobusca Nouă
CSF Speranţa - FC Tiraspol 0-2 Nisporeni
FC Dinamo-Auto - FC Zaria 4-0 Ternovca
29 octombrie 2014
FC Academia - FC Sheriff
0-4 Vadul lui Vodă, CPSM
FC Sîngerei - FC Veris
1-4 Sîngerei
CF Gagauziya - FC Zimbru 0-10 Comrat
FC Dacia - CS Petrocub 3-0 Speia
 
1/16 de finală
24 septembrie 2014
FC Spicul - FC Sîngerei 1-2 Chișcăreni
FC Sfântul Gheorghe - FC Zaria 0-3 Suruceni
23 septembrie 2014
FC Victoria - FC Academia 0-0
(0-2 t.s)
CSCT Buiucani
CSF Speranța - FC Saxan 1-0 Nisporeni
 
1/32 de finală
7 septembrie 2014
FC Sîngerei - Real Succes 1-1
(1-0 t.s)
Sîngerei
FC Spicul - FC Budăi 1-0 Chișcăreni
CS Drochia - FC Edineț 1-3 Drochia
ȘSSRF - CF Intersport-Aroma 1-2 Real Succes
CSF Cricova - CSF Speranța 0-3 Cricova
CF Sparta - CF Gagauziya 2-5 Selemet
FC Cahul-2005 - CS Petrocub 3-3
(5-6 pen.)
Cahul
 
Tur preliminar
31 august 2014
Olan - CSF Cricova 1-4 Olănești
CF Sparta - FC Prut 1-0 Selemet
FC Maiak - FC Cahul-2005 3-4 Comrat
30 august 2014
FC Dava - FC Sîngerei 1-3 Soroca
FC Spicul - FC Fălești 2-1 Chișcăreni
CS Drochia - FC Codru Junior 5-1 Drochia
ȘSSRF - FC Boldurești 1-1
(2-1 t.s)
Real-Succes
 
Tur preliminar
24 august 2014
CF Ungheni - FC Codru Junior 0-0
(1-3 p.)
Zagarancea
ȘS Ialoveni - CSF Cricova 1-4 Ialoveni
CF Sparta - Sinteza 3-2 Selemet
FC Congaz - FC Prut 0-3 Congaz
FC Trachia - FC Maiak 1-1
(4-5 p.)
Taraclia
FC Cahul-2005 - FC Slobozia Mare 1-1
(4-0 t.s)
Slobozia Mare
23 august 2014
Iskra - FC Dava 0-2 Rîbnița
FC Spicul - FC Florești 3-0 Chișcăreni
FC Grănicerul - FC Fălești 2-2
(0-1 t.s)
Glodeni
CS Drochia - CF Rîșcani 2-2
(1-0 t.s)
Drochia
FC Boldurești - FC Codru 4-2 Nisporeni
ȘSSR - CFR Ialoveni 1-0 Real-Succes
Olan - Anina 3-1 Olănești
 
© 2018 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail