Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









DIVIZIA B, Seria Nord

Ediţia 2015-2016
CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. FC Sîngerei 18 14 1 3 63-21 43
2. FC Floreşti 18 13 3 2 49-17 42
3. CS Intersport 18 11 2 5 30-16 35
4. FC Grănicerul 18 10 4 4 39-16 34
5. CS Drochia 18 9 3 6 36-22 30
6. FC Făleşti 18 8 2 8 33-32 26
7. FC Dava 18 5 2 11 25-53 17
8. FC Cotiujenii Mari 18 4 2 12 19-56 14
9. CF Rîşcani 18 3 3 12 22-49 12
10. FC Teleneşti 18 2 0 16 7-41 6*
*FC Teleneşti a fost exclusă din campionat conform deciziei Comitetului de Competiţii din 25 martie 2016

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
22-23 august 2015 Cupa R. Moldova-Orange Tur Preliminar
29-30 august 2015 Cupa R. Moldova-Orange Tur Preliminar
Etapa I
1 05.09.2015 CF Rîșcani - FC Telenești 3-0 Rîșcani 16-00
2 05.09.2015 FC Cotiujenii Mari - FC Dava 3-4 Cotiujenii Mari 16-00
3 05.09.2015 FC Grănicerul - FC Fălești 2-0 Glodeni 16-00
4 05.09.2015 FC Sîngerei - FC Florești 2-2 Sîngerei 16-00
5 05.09.2015 CS Drochia - CS Intersport 0-0 Drochia 16-00
13 septembrie 2015 Cupa R. Moldova-Orange, 1/32
Etapa II
6 19.09.2015 FC Telenești - CS Intersport 2-0 Telenești 16-00
7 19.09.2015 FC Florești - CS Drochia 3-1 Florești 16-00
8 19.09.2015 FC Fălești - FC Sîngerei 0-7 Călugăr 16-00
9 19.09.2015 FC Dava - FC Grănicerul 2-2 Soroca 16-00
10 19.09.2015 CF Rîșcani - FC Cotiujenii Mari 2-2 Rîșcani 16-00
22-23 septembrie 2015 Cupa R. Moldova-Orange, 1/16
Etapa III
11 26.09.2015 FC Cotiujenii Mari - FC Telenești 2-1 Cotiujenii Mari 16-00
12 26.09.2015 FC Grănicerul - CF Rîșcani 3-0 Glodeni 16-00
13 26.09.2015 FC Sîngerei - FC Dava 12-1 Sîngerei 16-00
14 26.09.2015 CS Drochia - FC Fălești 2-0 Drochia 16-00
15 26.09.2015 CS Intersport - FC Florești 0-1 Sănătăuca 16-00
Etapa IV
16 03.10.2015 FC Telenești - FC Florești 0-2 Telenești 15-00
17 03.10.2015 FC Fălești - CS Intersport 4-2 Călugăr 15-00
18 03.10.2015 FC Dava - CS Drochia 3-6 Soroca 15-00
19 03.10.2015 CF Rîșcani - FC Sîngerei 0-3 Rîșcani 15-00
20 03.10.2015 FC Cotiujenii Mari - FC Grănicerul 0-0 Cotiujenii Mari 15-00
Etapa V
21 10.10.2015 FC Grănicerul - FC Telenești +:-(3-0) Glodeni 15-00
22 10.10.2015 FC Sîngerei - FC Cotiujenii Mari 5-1 Sîngerei 15-00
23 10.10.2015 CS Drochia - CF Rîșcani 4-1 Drochia 15-00
24 10.10.2015 CS Intersport - FC Dava 1-0 Sănătăuca 15-00
25 10.10.2015 FC Florești - FC Fălești 0-2 Florești 15-00
Etapa VI
26 17.10.2015 FC Telenești - FC Fălești 1-2 Telenești 15-00
27 17.10.2015 FC Dava - FC Florești 0-0 Soroca 15-00
28 17.10.2015 CF Rîșcani - CS Intersport 1-2 Rîșcani 15-00
29 17.10.2015 FC Coriujenii Mari - CS Drochia 3-0 Cotiujenii Mari 15-00
30 17.10.2015 FC Grănicerul - FC Săngerei 7-1 Glodeni 15-00
Etapa VII
31 24.10.2015 FC Sîngerei - FC Telenești 1-0 Sîngerei 15-00
32 24.10.2015 CS Drochia - FC Grănicerul 0-1 Drochia 15-00
33 24.10.2015 CS Intersport - FC Cotiujenii Mari 3-0 Sănătăuca 15-00
34 24.10.2015 FC Florești - CF Rîșcani 6-1 Florești 15-00
35 24.10.2015 FC Fălești - FC Dava 4-0 Călugăr 15-00
27-28 octombrie 2015 Cupa R. Moldova-Orange, 1/8
Etapa VIII
36 31.10.2015 FC Telenești - FC Dava +:-(3-0) Telenești 15-00
37 31.10.2015 CF Rîșcani - FC Fălești 0-3 Rîșcani 15-00
38 31.10.2015 FC Cotiujenii Mari - FC Florești 0-3 Cotiujenii Mari 15-00
39 31.10.2015 FC Grănicerul - CS Intersport 0-1 Glodeni 15-00
40 31.10.2015 FC Sîngerei - CS Drochia 2-0 Sîngerei 15-00
Etapa IX
41 07.11.2015 CS Drochia - FC Telenești 1-0 Drochia 14-00
42 07.11.2015 CS Intersport - FC Sîngerei 0-2 Sănătăuca 14-00
43 07.11.2015 FC Florești - FC Grănicerul 2-2 Florești 14-00
44 07.11.2015 FC Fălești - FC Cotiujenii Mari 4-1 Călugăr 14-00
45 07.11.2015 FC Dava - CF Rîșcani 3-1 Soroca 14-00
RETUR
Etapa X
46 26.03.2016 FC Telenești - CF Rîșcani -:+(0-3) Telenești 14-00
47 04.05.2016 FC Dava - FC Cotiujenii Mari 3-1 Soroca 14-00
48 26.03.2016 FC Fălești - FC Grănicerul 2-3 Călugăr 14-00
49 26.03.2016 FC Florești - FC Sîngerei 3-1 Florești 14-00
50 26.03.2016 CS Intersport - CS Drochia 2-1 Sănătăuca 14-00
Etapa XI
51 02.04.2016 CS Intersport - FC Telenești +:-(3-0) Sănătăuca 15-00
52 02.04.2016 CS Drochia - FC Florești 2-1  Drochia 15-00
53 02.04.2016 FC Sîngerei - FC Fălești 2-1  Sîngerei 15-00
54 02.04.2016 FC Grănicerul - FC Dava 4-0  Glodeni 15-00
55 02.04.2016 FC Cotiujenii Mari - CF Rîșcani 1-0  Cotiujenii Mari 15-00
Etapa XII
56 09.04.2016 FC Telenești - FC Cotiujenii Mari -:+(0-3) Telenești 16-00
57 09.04.2016 CF Rîșcani - FC Grănicerul 1-2 Rîșcani 16-00
58 09.04.2016 FC Dava - FC Sîngerei 0-3 Soroca 16-00
59 09.04.2016 FC Fălești - CS Drochia 0-0 Călugăr 16-00
60 09.04.2016 FC Florești - CS Intersport 2-1 Florești 16-00
Etapa XIII
61 16.04.2016 FC Florești - FC Telenești +:-(3-0) Florești 16-00
62 16.04.2016 CS Intersport - FC Fălești 2-0 Sănătăuca 16-00
63 16.04.2016 CS Drochia - FC Dava 5-0 Drochia 16-00
64 16.04.2016 FC Sîngerei - CF Rîșcani 7-1 Sîngerei 16-00
65 16.04.2016 FC Grănicerul - FC Cotiujenii Mari 4-1 Glodeni 16-00
19-20 aprilie 2016 Cupa R. Moldova-Orange,1/4
Etapa XIV
66 23.04.2016 FC Telenești - FC Grănicerul -:+(0-3) Telenești 16-00
67 23.04.2016 FC Cotiuejnii Mari - FC Sîngerei 0-6 Cotiujenii Mari 16-00
68 23.04.2016 CF Rîșcani - CS Drochia 1-1 Rîșcani 16-00
69 23.04.2016 FC Dava - CS Intersport 0-2 Soroca 16-00
70 23.04.2016 FC Fălești - FC Florești 1-3 Călugăr 16-00
Etapa XV
71 30.04.2016 FC Fălești - FC Telenești +:-(3-0) Călugăr 16-00
72 30.04.2016 FC Florești - FC Dava 4-1 Florești 16-00
73 30.04.2016 CS Intersport - CF Rîșcani 6-2 Sănătăuca 16-00
74 30.04.2016 CS Drochia - FC Cotiujenii Mari 7-0 Drochia 16-00
75 30.04.2016 FC Sîngerei - FC Grănicerul 1-0 Sîngerei 16-00
Etapa XVI
76 07.05.2016 FC Telenești - FC Sîngerei -:+(0-3) Telenești 17-00
77 07.05.2016 FC Grănicerul - CS Drochia 1-2 Glodeni 17-00
78 07.05.2016 FC Cotiujenii Mari - CS Intersport 0-1 Cotiujenii Mari 17-00
79 07.05.2016 CF Rîșcani - FC Florești 1-3 Rîșcani 17-00
80 07.05.2016 FC Dava - FC Fălești 4-0 Soroca 17-00
10 mai 2016 Cupa R. Moldova-Orange, 1/2
Etapa XVII
81 14.05.2016 FC Dava - FC Telenești +:-(3-0) Soroca 17-00
82 14.05.2016 FC Fălești - CF Rîșcani 2-2 Călugăr 17-00
83 14.05.2016 FC Florești - FC Cotiujenii Mari 8-0 Florești 17-00
84 14.05.2016 CS Intersport - FC Grănicerul 0-0 Sănătăuca 17-00
85 14.05.2016 CS Drochia - FC Sîngerei 1-4 Drochia 17-00
Etapa XVIII
86 21.05.2016 FC Telenești - CS Drochia -:+(0-3) Telenești 17-00
87 21.05.2016 FC Sîngerei - CS Intersport 1-4 Sîngerei 17-00
88 21.05.2016 FC Grănicerul - FC Florești 2-3 Glodeni 17-00
89 21.05.2016 FC Cotiujenii Mari - FC Fălești 1-5 Cotiujenii Mari 17-00
90 21.05.2016 CF Rîșcani - FC Dava 2-1 Rîșcani 17-00
25 mai 2016 Finala Cupei R. Moldova-Orange
© 2018 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail