Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









DIVIZIA B, Seria Nord

Ediţia 2016-2017
CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. FC Grănicerul 13 10 2 1 27-6 32
2. CS Intersport 13 9 4 0 41-3 31
3. FC Speranţa Drochia 13 8 3 2 27-9 27
4. FC Floreşti 13 8 3 2 26-10 27
5. FC Maiak Cioropcani 13 7 2 4 30-22 23
6. FC Bogzeşti 13 7 1 5 22-20 22
7. FC Făleşti 13 6 0 7 11-26 18
8. Zaria-2 13 5 2 6 23-19 17
9. FC Cruiz 13 5 1 7 23-24 16
10. CSF Cricova 13 4 1 8 14-23 13
11. CS Orhei Star 13 3 3 7 10-20 12
12. FC Nistru 13 2 4 7 13-29 10
13. CF Rîşcani 13 1 3 9 15-40 6
14. FC Dava 13 1 1 11 5-36 4
* FC Cotiujenii Mari s-a retras din Campionatul R. Moldova, ediţia 2016-2017, Divizia B Nord, iar toate rezultatele meciurilor cu participarea echipei au fost anulate.

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
20.08.2016 Cupa R. Moldova-Orange, Tur Preliminar
23.08.2016 Cupa R. Moldova-Orange, Tur Preliminar
Etapa I
1 27-08-16 CF Rîșcani - CS Orhei Star 0-0 Rîșcani 17:00
2 28-08-16 FC Speranța - Zaria-2 1-1 Drochia 17:00
3 27-08-16 FC Grănicerul - FC Fălești 2-0 Glodeni 17:00
4 27-08-16 CS Intersport - FC Nistru 13-1 Sănătăuca 17:00
5 27-08-16 FC Florești - FC Dava 5-0 Florești 17:00
6 27-08-16 CSF Cricova - FC Cruiz 2-1 Ratuș 17:00
7   FC Bogzești - liberă      
8   FC Maiak - liberă      
02.09.2016 LETONIA - MOLDOVA U-21
03.09.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/32
04.09.2016 Meci amical MOLDOVA - ARMENIA U-19
05.09.2016 ȚARA GALILOR - MOLDOVA «A»
06.09.2016 Meci amical MOLDOVA - ARMENIA U-19
Etapa II
9 10.09.2016 CS Orhei Star - FC Speranța 0-1 Orhei, CSR 16:00
10 10.09.2016 Zaria-2 - FC Grănicerul 1-3 Bălți, stad. Locomotiv 16:00
11 10.09.2016 FC Fălești - CS Intersport 0-3 Fălești 16:00
12 10.09.2016 FC Nistru - FC Florești 1-3 Călărășeuca 16:00
13 10.09.2016 FC Dava - CSF Cricova 0-1 Soroca 16:00
14   FC Cruiz - liberă      
15 26.10.2016 FC Bogzești - FC Maiak 2-0 Inești 15:00
16   CF Rîșcani - liberă      
Etapa III
17 17.09.2016 FC Speranța - CF Rîșcani 4-1 Drochia 16:00
18 17.09.2016 FC Grănicerul - CS Orhei Star 3-0 Glodeni 16:00
19 18.09.2016 CS Intersport - Zaria-2 2-0 Sănătăuca 16:00
20 17.09.2016 FC Florești - FC Fălești 3-0 Florești 16:00
21 17.09.2016 CSF Cricova - FC Nistru 1-1 Criuleni 16:00
22   FC Dava - liberă      
23 17.09.2016 FC Maiak - FC Cruiz 3-1 Cioropcani 16:00
24   FC Bogzești - liberă      
20-21.09.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa IV
25 24.09.2016 CF Rîșcani - FC Grănicerul 1-4 Rîșcani 16:00
26 24.09.2016 CS Intersport - CS Orhei Star 0-0 Sănătăuca 16:00
27 24.09.2016 Zaria-2 - FC Florești 0-1 Bălți, stad. Locomotiv 16:00
28 24.09.2016 FC Fălești - CSF Cricova 2-0 Fălești 16:00
29   FC Nistru - liberă      
30 24.09.2016 FC Dava - FC Maiak 1-3 Soroca 16:00
31 24.09.2016 FC Cruiz - FC Bogzești 3-4 Camenca 16:00
32   FC Speranța - liberă      
Etapa V
33 01.10.2016 FC Grănicerul - FC Speranța 1-0 Glodeni 15:00
34 01.10.2016 CS Intersport - CF Rîșcani 8-1 Sănătăuca 15:00
35 01.10.2016 FC Florești - CS Orhei Star 4-0 Florești 15:00
36 19.10.2016 CSF Cricova - Zaria-2 3-2 Criuleni 15:00
37   FC Fălești - liberă      
38 01.10.2016 FC Maiak - FC Nistru 1-1 Cioropcani 15:00
39 01.10.2016 FC Bogzești - FC Dava 2-0 Inești 15:00
40   FC Cruiz - liberă      
04.10.2016 Meci amical MOLDOVA - CIPRU U-19
Etapa VI
41 05.10.2016 FC Speranța - CS Intersport 0-0 Drochia 15:00
42 05.10.2016 CF Rîșcani - FC Florești 1-3 Rîșcani 15:00
43 05.10.2016 CS Orhei Star - CSF Cricova 1-0 Orhei, CSR 15:00
44   Zaria-2 - liberă      
45 05.10.2016 FC Fălești - FC Maiak 1-2 Fălești 15:00
46 05.10.2016 FC Nistru - FC Bogzești 1-1 Călărășeuca 15:00
47 05.10.2016 FC Dava - FC Cruiz 1-0 Soroca 15:00
48   FC Grănicerul - liberă      
06.10.2016 Meci amical MOLDOVA - CIPRU U-19
06.10.2016 MOLDOVA - SERBIA «A»
07.10.2016 CEHIA - MOLDOVA U-21
Etapa VII
49 08.10.2016 CS Intersport - FC Grănicerul 0-0 Sănătăuca 15:00
50 08.10.2016 FC Florești - FC Speranța 0-0 Florești 15:00
51 08.10.2016 CSF Cricova - CF Rîșcani 3-0 Criuleni 15:00
52   CS Orhei Star - liberă      
53 08.10.2016 FC Maiak - Zaria-2 4-1 Cioropcani 15:00
54 08.10.2016 FC Bogzești - FC Fălești 1-2 Inești 15:00
55 08.10.2016 FC Cruiz - FC Nistru 1-0 Camenca 15:00
56   FC Dava - liberă      
09.10.2016 MOLDOVA - IRLANDA «A»
11.10.2016 MALTA - MOLDOVA U-21
14.10.2016 Meci amical MOLDOVA - BELARUS U-19
Etapa VIII
57 15.10.2016 FC Grănicerul - FC Florești 3-1 Glodeni 15:00
58 15.10.2016 FC Speranța - CSF Cricova 2-1 Drochia 15:00
59   CF Rîșcani - liberă      
60 15.10.2016 FC Maiak - CS Orhei Star 4-2 Cioropcani 15:00
61 15.10.2016 Zaria-2 - FC Bogzești 2-1 Bălți, stad. Locomotiv 15:00
62 15.10.2016 FC Fălești - FC Cruiz 1-4 Fălești 15:00
63 15.10.2016 FC Nistru - FC Dava 1-0 Călărășeuca 15:00
64   CS Intersport - liberă      
16.10.2016 Meci amical MOLDOVA - BELARUS U-19
Etapa IX
65 22.10.2016 FC Florești - CS Intersport 1-1 Florești 15:00
66 22.10.2016 FC Grănicerul - CSF Cricova 1-0 Glodeni 15:00
67   FC Speranța - liberă      
68 22.10.2016 FC Maiak - CF Rîșcani 2-3 Cioropcani 15:00
69 22.10.2016 FC Bogzești - CS Orhei Star 2-1 Inești 15:00
70 22.10.2016 FC Cruiz - Zaria-2 3-1 Camenca 15:00
71 22.10.2016 FC Dava - FC Fălești 0-1 Soroca 15:00
72   FC Nistru - liberă      
25-26.10.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/8
Etapa X
73 29.10.2016 CS Intersport - CSF Cricova 3-0 Sănătăuca 15:00
74   FC Grănicerul - liberă      
75 29.10.2016 FC Speranța - FC Maiak 4-0 Drochia 15:00
76 29.10.2016 CF Rîșcani - FC Bogzești 2-3 Rîșcani 15:00
77 29.10.2016 CS Orhei Star - FC Cruiz 3-0 Orhei, CSR 15:00
78 29.10.2016 Zaria-2 - FC Dava 5-0 Bălți, stad. Locomotiv 15:00
79 29.10.2016 FC Fălești - FC Nistru 2-0 Fălești 15:00
80   FC Florești - liberă      
Etapa XI
81 05.11.2016 CSF Cricova - FC Florești 0-1 Criuleni 14:00
82   CS Intersport - liberă      
83 05.11.2016 FC Maiak - FC Grănicerul 2-2 Cioropcani 14:00
84 05.11.2016 FC Bogzești - FC Speranța 1-2 Inești 14:00
85 05.11.2016 FC Cruiz - CF Rîșcani 7-3 Camenca 14:00
86 05.11.2016 FC Dava - CS Orhei Star 1-3 Soroca 14:00
87 05.11.2016 FC Nistru - Zaria-2 1-2 Călărășeuca 14:00
88   FC Fălești - liberă      
09-14.11.2016 Preliminariile CE U-19
Etapa XII
89   FC Florești - liberă      
90 09.11.2016 CS Intersport - FC Maiak 2-0 Sănătăuca 13:00
91 09.11.2016 FC Grănicerul - FC Bogzești 0-1 Glodeni 13:00
92 09.11.2016 FC Speranța - FC Cruiz 1-3 Drochia 13:00
93 09.11.2016 CF Rîșcani - FC Dava 2-2 Rîșcani 13:00
94 09.11.2016 FC Nistru - CS Orhei Star 4-0 Călărășeuca 13:00
95 09.11.2016 Zaria-2 - FC Fălești 6-0 Bălți, ȘSSF, t.s. 13:00
96   CSF Cricova - liberă      
12.11.2016 GEORGIA - MOLDOVA «A»
Etapa XIII
97   CSF Cricova - liberă      
98 12.11.2016 FC Maiak - FC Florești 4-2 Cioropcani 13:00
99 12.11.2016 FC Bogzești - CS Intersport 0-2 Inești 13:00
100 12.11.2016 FC Cruiz - FC Grănicerul 0-2 Camenca 13:00
101 12.11.2016 FC Dava - FC Speranța 0-4 Soroca 13:00
102 12.11.2016 FC Nistru - CF Rîșcani 1-1 Călărășeuca 13:00
103 12.11.2016 FC Fălești - CS Orhei Star 1-0 Fălești 13:00
104   Zaria-2 - liberă      
Etapa XIV
105 19.11.2016 CSF Cricova - FC Maiak 0-5 Criuleni 13:00
106 19.11.2016 FC Florești - FC Bogzești 2-0 Florești 13:00
107 19.11.2016 CS Intersport - FC Cruiz 3-0 Sănătăuca 13:00
108 19.11.2016 FC Grănicerul - FC Dava 5-0 Glodeni 13:00
109 19.11.2016 FC Speranța - FC Nistru 3-1 Drochia 13:00
110 19.11.2016 CF Rîșcani - FC Fălești 0-1 Rîșcani 13:00
111 19.11.2016 CS Orhei Star - Zaria-2 0-0 Orhei, CSR 13:00
Etapa XV
112   FC Maiak -liberă      
113 26.11.2016 FC Bogzești - CSF Cricova 4-3 Inești 13:00
114 26.11.2016 FC Cruiz - FC Florești 0-0 Camenca 13:00
115 26.11.2016 FC Dava - CS Intersport 0-4 Soroca 13:00
116 23.11.2016 FC Nistru - FC Grănicerul 0-1 Călărășeuca 13:00
117 26.11.2016 FC Fălești - FC Speranța 0-5 Fălești 13:00
118 26.11.2016 Zaria-2 - CF Rîșcani 2-0 Bălți, ȘSSF, t.sintetic 13:00
119   CS Orhei Star - liberă      
RETUR
Etapa XV
120 18.03.2017 CS Orhei Star - CF Rîșcani   Orhei, CSR 14:00
121 18.03.2017 Zaria-2 - FC Speranța   Bălți, stad. Locomotiv 14:00
122 18.03.2017 FC Fălești - FC Grănicerul   Fălești 14:00
123 18.03.2017 FC Nistru - CS Intersport   Călărășeuca 14:00
124 18.03.2017 FC Dava - FC Florești   Soroca 14:00
125 18.03.2017 FC Cruiz - CSF Cricova   Camenca 14:00
126   FC Bogzești - liberă      
127   FC Maiak - liberă      
24.03.2017 AUSTRIA - MOLDOVA «A»
Etapa XVII
128 25.03.2017 FC Speranța - CS Orhei Star   Drochia 14:00
120 25.03.2017 FC Grănicerul - Zaria-2   Glodeni 14:00
130 25.03.2017 CS Intersport - FC Fălești   Sănătăuca 14:00
131 25.03.2017 FC Florești - FC Nistru   Florești 14:00
132 25.03.2017 CSF Cricova - FC Dava   Criuleni 14:00
133   FC Cruiz - liberă      
134 25.03.2017 FC Maiak - FC Bogzești   Cioropcani 14:00
135   CF Rîșcani - liberă      
Etapa XVIII
136 01.04.2017 CF Rîșcani - FC Speranța   Rîșcani 15:00
137 01.04.2017 CS Orhei Star - FC Grănicerul   Orhei, CSR 15:00
138 01.04.2017 Zaria-2 - CS Intersport   Bălți, stad. Locomotiv 15:00
139 01.04.2017 FC Fălești - FC Florești   Fălești 15:00
140 01.04.2017 FC Nistru - CSF Cricova   Călărășeuca 15:00
141   FC Dava - liberă      
142 01.04.2017 FC Cruiz - FC Maiak   Camenca 15:00
143   FC Bogzești - liberă      
Etapa XIX
144 05.04.2017 FC Grănicerul - CF Rîșcani   Glodeni 15:00
145 05.04.2017 CS Orhei Star - CS Intersport   Orhei, CSR 15:00
146 05.04.2017 FC Florești - Zaria-2   Florești 15:00
147 05.04.2017 CSF Cricova - FC Fălești   Criuleni 15:00
148   FC Nistru - liberă      
149 05.04.2017 FC Maiak - FC Dava   Cioropcani 15:00
150 05.04.2017 FC Bogzești - FC Cruiz   Inești 15:00
151   FC Speranța - liberă      
Etapa XX
152 08.04.2017 FC Speranța - FC Grănicerul   Drochia 15:00
153 08.04.2017 CF Rîșcani - CS Intersport   Rîșcani 15:00
154 08.04.2017 CS Orhei Star - FC Florești   Orhei, CSR 15:00
155 08.04.2017 Zaria-2 - CSF Cricova   Bălți, stad. Locomotiv 15:00
156   FC Fălești - liberă      
157 08.04.2017 FC Nistru - FC Maiak   Călărășeuca 15:00
158 08.04.2017 FC Dava - FC Bogzești   Soroca 15:00
159   FC Cruiz - liberă      
Etapa XXI
160 15.04.2017 CS Intersport - FC Speranța   Sănătăuca 16:00
161 15.04.2017 FC Florești - CF Rîșcani   Florești 16:00
162 15.04.2017 CSF Cricova - CS Orhei Star   Criuleni 16:00
163   Zaria-2 - liberă      
164 15.04.2017 FC Maiak - FC Fălești   Cioropcani 16:00
165 15.04.2017 FC Bogzești - FC Nistru   Inești 16:00
166 15.04.2017 FC Cruiz - FC Dava   Camenca 16:00
167   FC Grănicerul - liberă      
Etapa XXII
168 22.04.2017 FC Grănicerul - CS Intersport   Glodeni 16:00
169 22.04.2017 FC Speranța - FC Florești   Drochia 16:00
170 22.04.2017 CF Rîșcani - CSF Cricova   Rîșcani 16:00
171   CS Orhei Star - liberă      
172 22.04.2017 Zaria-2 - FC Maiak   Bălți, stad. Locomotiv 16:00
173 22.04.2017 FC Fălești - FC Bogzești   Fălești 16:00
174 22.04.2017 FC Nistru - FC Cruiz   Călărășeuca 16:00
175   FC Dava - liberă      
25-26.04 2017 Cupa R. Moldova-Orange, 1/4
Etapa XXIII
176 29.04.2017 FC Florești - FC Grănicerul   Florești 16:00
177 29.04.2017 CSF Cricova - FC Speranța   Criuleni 16:00
178   CF Rîșcani - liberă      
179 29.04.2017 CS Orhei Star - FC Maiak   Orhei, CSR 16:00
180 29.04.2017 FC Bogzești - Zaria-2   Inești 16:00
181 29.04.2017 FC Cruiz - FC Fălești   Camenca 16:00
182 29.04.2017 FC Dava - FC Nistru   Soroca 16:00
183   CS Intersport - liberă      
Etapa XXIV
184 03.05.2017 CS Intersport - FC Florești   Sănătăuca 17:00
185 03.05.2017 CSF Cricova - FC Grănicerul   Criuleni 17:00
186   FC Speranța - liberă      
187 03.05.2017 CF Rîșcani - FC Maiak   Rîșcani 17:00
188 03.05.2017 CS Orhei Star - FC Bogzești   Orhei, CSR 17:00
189 03.05.2017 Zaria-2 - FC Cruiz   Bălți, stad. Locomotiv 17:00
190 03.05.2017 FC Fălești - FC Dava   Fălești 17:00
191   FC Nistru - liberă      
Etapa XXV
192 06.05.2017 CSF Cricova - CS Intersport   Criuleni 17:00
193   FC Grănicerul - liberă      
194 06.05.2017 FC Maiak - FC Spernața   Cioropcani 17:00
195 06.05.2017 FC Bogzești - CF Rîșcani   Inești 17:00
196 06.05.2017 FC Cruiz - CS Orhei Star   Camenca 17:00
197 06.05.2017 FC Dava - Zaria-2   Soroca 17:00
198 06.05.2017 FC Nistru - FC Fălești   Călărășeuca 17:00
199   FC Florești - liberă      
Etapa XXVI
200 13.05.2017 FC Florești - CSF Cricova   Florești 17:00
201   CS Intersport - liberă      
202 13.05.2017 FC Grănicerul - FC Maiak   Glodeni 17:00
203 13.05.2017 FC Speranța - FC Bogzești   Drochia 17:00
204 13.05.2017 CF Rîșcani - FC Cruiz   Rîșcani 17:00
205 13.05.2017 CS Orehi Star - FC Dava   Orhei, CSR 17:00
206 13.05.2017 Zaria-2 - FC Nistru   Bălți, stad. Locomotiv 17:00
207   FC Fălești - liberă      
16.05.2017 Cupa R. Moldova-Orange, 1/2
Etapa XXVII
208   FC Florești - liberă      
209 17.05.2017 FC Maiak - CS Intersport   Cioropcani 17:00
210 17.05.2017 FC Bogzești - FC Grănicerul   Inești 17:00
211 17.05.2017 FC Cruiz - FC Speranța   Camenca 17:00
212 17.05.2017 FC Dava - CF Rîșcani   Soroca 17:00
213 17.05.2017 CS Orhei Star - FC Nistru   Orhei, CSR 17:00
214 17.05.2017 FC Fălești - Zaria-2   Fălești 17:00
215   CSF Cricova - liberă      
Etapa XXVIII
216   CSF Cricova - liberă      
217 20.05.2017 FC Florești - FC Maik   Florești 17:00
218 20.05.2017 CS Interspor - FC Bogzești   Sănătăuca 17:00
219 20.05.2017 FC Grănicerul - FC Cruiz   Glodeni 17:00
220 20.05.2017 FC Speranța - FC Dava   Drochia 17:00
221 20.05.2017 CF Rîșcani - FC Nistru   Rîșcani 17:00
222 20.05.2017 CS Orhei Star - FC Fălești   Orhei, CSR 17:00
223   Zaria-2 - liberă      
25.05.2017 Finala Cupei R. Molodva-Orange
Etapa XXIX
224 27.05.2017 FC Maiak - CSF Cricova   Cioropcani 17:00
225 27.05.2017 FC Bogzești - FC Florești   Inești 17:00
226 27.05.2017 FC Cruiz - CS Intersport   Camenca 17:00
227 27.05.2017 FC Dava - FC Grănicerul   Soroca 17:00
228 27.05.2017 FC Nistru - FC Speranța   Călărășeuca 17:00
229 27.05.2017 FC Fălești - CF Rîșcani   Fălești 17:00
230 27.05.2017 Zaria-2 - CS Orhei Star   Bălți, stad. Locomotiv 17:00
Etapa XXX
231   FC Maiak - liberă      
232 02.06.2017 CSF Cricova - FC Bogzești   Criuleni 18:00
233 02.06.2017 FC Florești - FC Cruiz   Florești 18:00
234 02.06.2017 CS Intersport - FC Dava   Sănătăuca 18:00
235 02.06.2017 FC Grănicerul - FC Nistru   Glodeni 18:00
236 02.06.2017 FC Speranța - FC Fălești   Drochia 18:00
237 02.06.2017 CF Rîșcani - Zaria-2   Rîșcani 18:00
238   CS Orhei Star - liberă      
© 2020 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail