Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









DIVIZIA B, Seria Sud

Ediţia 2016-2017
CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1 FC Cahul-2005 13 11 1 1 43-9 34
2 CSF Sparta 13 11 0 2 62-8 33
3 Sinteza 13 8 2 3 33-13 26
4 FC Maiak Chirsova 13 7 2 4 33-20 23
5 FC Ceadîr-Lunga 13 6 3 4 32-24 21
6 FC Congaz 13 6 2 5 33-27 20
7 CFR Ialoveni 13 6 1 6 22-32 19
8 CS Anina 13 5 3 5 24-20 18
9 FC Slobozia Mare 13 5 2 6 28-28 17
10 CS Politeh 13 5 1 7 12-38 16
11 FC Codru Juniori 13 4 3 6 17-26 15
12 FC Sireţi 13 1 4 8 20-40 7
13 FC Boldureşti 13 2 0 11 6-33 6
14 FC Trachia 13 1 2 10 8-55 5

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Scor
TUR
20.08.2016 Cupa R. Moldova-Orange, Tur Preliminar
23.08.2016 Cupa R. Moldova-Orange, Tur Preliminar
Etapa I
1 27.08.2016 FC Cahul-2005 - FC Congaz 6-0 Cahul, teren sintetic 17:00
2 27.08.2016 CFR Ialoveni - FC Ceadîr-Lunga 1-2 Mileștii Mici 17:00
3 27.08.2016 FC Slobozia Mare - FC Trachia 4-1 Slobozia Mare 17:00
4 28.08.2016 FC Maiak - FC Boldurești 7-0 Chirsova 17:00
5 27.08.2016 Sinteza - CS Politeh 1-2 Căușeni 17:00
6 27.08.2016 FC Sireți - CSF Sparta 1-6 Sireți 17:00
7 27.08.2016 CS Anina - FC Codru Juniori 4-0 Anenii Noi 17:00
02.09.2016 LETONIA - MOLDOVA U-21
03.09.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/32
04.09.2016 Meci amical MOLDOVA - ARMENIA U-19
05.09.2016 ȚARA GALILOR - MOLDOVA «A»
06.09.2016 Meci amical MOLDOVA - ARMENIA U-19
Etapa II
8 10.09.2016 FC Congaz - FC Codru Juniori 4-0  Congaz 16:00
9 10.09.2016 CSF Sparta - CS Anina 2-0  Mileștii Mici 16:00
10 10.09.2016 CS Politeh - FC Sireți 2-2  Chișinău, UTM 16:00
11 10.09.2016 FC Boldurești - Sinteza 0-1  Nisporeni, teren sintetic 16:00
12 10.09.2016 FC Trachia - FC Maiak 1-3  Taraclia 16:00
13 10.09.2016 FC Ceadîr-Lunga - FC Slobozia Mare 5-3  Ceadîr-Lunga, teren sintetic 16:00
14 10.09.2016 FC Cahul-2005 - CFR Ialoveni 8-1  Cahul, teren sintetic 16:00
Etapa III
15 17.09.2016 CFR Ialoveni - FC Congaz 5-4 Mileștii Mici 16:00
16 17.09.2016 FC Slobozia Mare - FC Cahul-2005 2-3 Slobozia Mare 16:00
17 17.09.2016 FC Maiak - FC Ceadîr-Lunga 1-0 Chirsova 16:00
18 17.09.2016 Sinteza - FC Trachia 8-0 Căușeni 16:00
19 17.09.2016 FC Sireți - FC Boldurești 1-0 Sireți 16:00
20 17.09.2016 CS Anina - CS Politeh 4-0 Anenii Noi 16:00
21 17.09.2016 FC Codru Juniori - CS Sparta 0-3 Călărași 16:00
20-21.09.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa IV
22 24.09.2016 FC Congaz - CSF Sparta 1-3 Congaz 16:00
23 24.09.2016 CS Politeh - FC Codru Juniori 0-2 Chișinău, UTM 16:00
24 24.09.2016 FC Boldurești - CS Anina 2-1 Nisporeni, teren sintetic 16:00
25 24.09.2016 FC Trachia - FC Sireți 4-4 Taraclia 16:00
26 24.09.2016 FC Ceadîr-Lunga - Sinteza 2-4 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 16:00
27 24.09.2016 FC Cahul-2005 - FC Maiak 2-0 Cahul, teren sintetic 16:00
28 24.09.2016 CFR Ialoveni - FC Slobozia Mare 4-3 Mileștii Mici 16:00
Etapa V
29 01.10.2016 FC Slobozia Mare - FC Congaz 3-2 Slobozia Mare 15:00
30 01.10.2016 FC Maiak - CFR Ialoveni 2-3 Chirsova 15:00
31 01.10.2016 Sinteza - FC Cahul-2005 0-2 Căușeni 15:00
32 01.10.2016 FC Sireți - FC Ceadîr-Lunga 3-4 Sireți 15:00
33 01.10.2016 CS Anina - FC Trachia 3-0 Anenii Noi 15:00
34 01.10.2016 FC Codru Juniori - FC Boldurești 3-0 Călărași 15:00
35 01.10.2016 CSF Sparta - CS Politeh 12-0 Mileștii Mici 15:00
04.10.2016 Meci amical MOLDOVA - CIPRU U-19
06.10.2016 Meci amical MOLDOVA - CIPRU U-19
06.10.2016 MOLDOVA - SERBIA «A»
07.10.2016 CEHIA - MOLDOVA U-21
Etapa VI
36 08.10.2016 FC Congaz - CS Politeh 4-0 Congaz 15:00
37 08.10.2016 FC Boldurești - CSF Sparta 0-1 Nisporeni, teren sintetic 15:00
38 08.10.2016 FC Trachia - FC Codru Juniori 0-2 Taraclia 15:00
39 08.10.2016 FC Ceadîr-Lunga - CS Anina 2-3 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 15:00
40 08.10.2016 FC Cahul-2005 - FC Sireți 2-1 Cahul, teren sintetic 15:00
41 08.10.2016 CFR Ialoveni - Sinteza 0-3 Mileștii Mici 15:00
42 08.10.2016 FC Slobozia Mare - FC Maiak 2-4 Slobozia Mare 15:00
09.10.2016 MOLDOVA - IRLANDA «A»
11.10.2016 MALTA - MOLDOVA U-21
14.10.2016 Meci amical MOLDOVA - BELARUS U-19
Etapa VII
43 15.10.2016 FC Maiak - FC Congaz 2-5 Chirsova 15:00
44 15.10.2016 Sinteza - FC Slobozia Mare 2-1 Căușeni 15:00
45 15.10.2016 FC Sireți - CFR Ialoveni 1-1 Sireți 15:00
46 15.10.2016 CS Anina - FC Cahul-2005 1-2 Anenii Noi 15:00
47 15.10.2016 FC Codru Juniori - FC Ceadîr-Lunga 1-1 Călărași 15:00
48 15.10.2016 CSF Sparta - FC Trachia 17-0 Mileștii Mici 15:00
49 15.10.2016 CS Politeh - FC Boldurești 1-0 Chișinău, UTM 15:00
16.10.2016 Meci amical MOLDOVA - BELARUS U-19
Etapa VIII
50 22.10.2016 FC Congaz - FC Boldurești 5-0 Congaz 15:00
51 22.10.2016 FC Trachia - CS Politeh 0-1 Taraclia 15:00
52 22.10.2016 FC Ceadîr-Lunga - CSF Sparta 1-6 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 15:00
53 22.10.2016 FC Cahul-2005 - FC Codru Juniori 1-1 Cahul, teren sintetic 15:00
54 22.10.2016 CFR Ialoveni - CS Anina 1-0 Mileștii Mici 15:00
55 22.10.2016 FC Slobozia Mare - FC Sireți 1-1 Slobozia Mare 15:00
56 22.10.2016 FC Maiak - Sinteza 1-1 Chirsova 15:00
25-26.10.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/8
Etapa IX
57 29.10.2016 Sinteza - FC Congaz 5-0 Căușeni 15:00
58 29.10.2016 FC Sireți - FC Maiak 2-3 Sireți 15:00
59 29.10.2016 CS Anina - FC Slobozia Mare 1-1 Anenii Noi 15:00
60 29.10.2016 FC Codru Juniori - CFR Ialoveni 2-3 Călărași 15:00
61 29.10.2016 CSF Sparta - FC Cahul-2005 0-1 Mileștii Mici 15:00
62 29.10.2016 CS Politeh - FC Ceadîr-Lunga 1-4 Chișinău, UTM 15:00
63 30.10.2016 FC Boldurești - FC Trachia  3-1 Nisporeni, teren sintetic 14:00
Etapa X
64 05.11.2016 FC Congaz - FC Trachia 2-0 Congaz 14:00
65 05.11.2016 FC Ceadîr-Lunga - FC Boldurești 7-0 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 14:00
66 05.11.2016 FC Cahul-2005 - CS Politeh 7-0 Cahul, teren sintetic 14:00
67 05.11.2016 CFR Ialoveni - CSF Sparta 1-3 Mileștii Mici 14:00
68 05.11.2016 FC Slobozia Mare - FC Codru Juniori 3-0 Slobozia Mare 14:00
69 05.11.2016 FC Maiak - CS Anina 7-1 Chirsova 14:00
70 05.11.2016 Sinteza - FC Sireți 3-0 Căușeni 14:00
09-14.11.2016 Preliminariile CE U-19
12.11.2016 GEORGIA - MOLDOVA «A»
Etapa XI
71 12.11.2016 FC Sireți - FC Congaz 1-4 Sireți 13:00
72 08.11.2016 CS Anina - Sinteza 0-0 Anenii Noi 13:00
73 12.11.2016 FC Codru Juniori - FC Maiak 1-1 Călărași 13:00
74 12.11.2016 CSF Sparta - FC Slobozia Mare 4-2 Mileștii Mici 13:00
75 12.11.2016 CS Politeh - CFR Ialoveni 3-0 Chișinău, UTM 13:00
76 12.11.2016 FC Boldurești - FC Cahul-2005 0-1 Nisporeni, teren sintetic 13:00
77 12.11.2016 FC Trachia - FC Ceadîr-Lunga 0-0 Taraclia 13:00
Etapa XII
78 19.11.2016 FC Congaz - FC Ceadîr-Lunga 1-1 Congaz 13:00
79 19.11.2016 FC Cahul-2005 - FC Trachia 8-0 Cahul, teren sintetic 13:00
80 19.11.2016 CFR Ialoveni - FC Boldurești 2-0 Mileștii Mici 13:00
81 19.11.2016 FC Slobozia Mare - CS Politeh 1-0 Slobozia Mare 13:00
82 19.11.2016 FC Maiak - CSF Sparta 1-0 Chirsova 13:00
83 19.11.2016 Sinteza - FC Codru Juniori 5-0 Căușeni 13:00
84 19.11.2016 FC Sireți - CS Anina 2-5 Sireți 13:00
Etapa XIII
85 26.11.2016 CS Anina - FC Congaz 1-1 Anenii Noi 13:00
86 26.11.2016 FC Codru Juniori - FC Sireți 5-1 Călărași 13:00
87 26.11.2016 CSF Sparta - Sinteza 5-0 Mileștii Mici 13:00
88 26.11.2016 CS Politeh - FC Maiak 2-1 Chișinău, UTM 13:00
89 26.11.2016 FC Boldurești - FC Slobozia Mare 1-2 Nisporeni, teren sintetic 13:00
90 26.11.2016 FC Trachia - CFR Ialoveni 1-0 Taraclia 13:00
91 26.11.2016 FC Ceadîr-Lunga - FC Cahul-2005 3-0 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 13:00
Etapa XIV
92 18.03.2017 FC Congaz - FC Cahul-2005   Congaz 14:00
93 18.03.2017 FC Ceadîr-Lunga - CFR Ialoveni   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 14:00
94 18.03.2017 FC Trachia - FC Slobozia Mare   Taraclia 14:00
95 18.03.2017 FC Boldurești - FC Maiak   Nisporeni, teren sintetic 14:00
96 18.03.2017 CS Politeh - Sinteza   Chișinău, UTM 14:00
97 18.03.2017 CSF Sparta - FC Sireți   Mileștii Mici 14:00
98 18.03.2017 FC Codru Juniori - CS Anina   Călărași 14:00
24.03.2017 AUSTRIA - MOLDOVA «A»
Etapa XV
99 25.03.2017 FC Codru Juniori - FC Congaz   Călărași 14:00
100 25.03.2017 CS Anina - CSF Sparta   Anenii Noi 14:00
101 25.03.2017 FC Sireți - CS Politeh   Sireți 14:00
102 25.03.2017 Sinteza - FC Boldurești   Căușeni 14:00
103 25.03.2017 FC Maiak - FC Trachia   Chirsova 14:00
104 25.03.2017 FC Slobozia Mare - FC Ceadîr Lunga   Slobozia Mare 14:00
105 25.03.2017 CFR Ialoveni - FC Cahul-2005   Mileștii Mici 14:00
Etapa XVI
106 01.04.2017 FC Congaz - CFR Ialoveni   Congaz 15:00
107 01.04.2017 FC Cahul-2005 - FC Slobozia Mare   Cahul, teren sintetic 15:00
108 01.04.2017 FC Ceadîr-Lunga - FC Maiak   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 15:00
109 01.04.2017 FC Trachia - Sinteza   Taraclia 15:00
110 01.04.2017 FC Boldurești - FC Sireți   Nisporeni, teren sintetic 15:00
111 01.04.2017 CS Politeh - CS Anina   Chișinău, UTM 15:00
112 01.04.2017 CSF Sparta - FC Codru Juniori   Mileștii Mici 15:00
Etapa XVII
113 08.04.2017 CSF Sparta - FC Congaz   Mileștii Mici 15:00
114 08.04.2017 FC Codru Juniori - CS Politeh   Călărași 15:00
115 08.04.2017 CS Anina - FC Boldurești   Anenii Noi 15:00
116 08.04.2017 FC Sireți - FC Trachia   Sireți 15:00
117 08.04.2017 Sinteza - FC Ceadîr-Lunga   Căușeni 15:00
118 08.04.2017 FC Maiak - FC Cahul-2005   Chirsova 15:00
119 08.04.2017 FC Slobozia Mare - CFR Ialoveni   Slobozia Mare 15:00
Etapa XVIII
120 15.04.2017 FC Congaz - FC Slobozia Mare   Congaz 16:00
121 15.04.2017 CFR Ialoveni - FC Maiak   Mileștii Mici 16:00
122 15.04.2017 FC Cahul-2005 - Sinteza   Cahul, teren sintetic 16:00
123 15.04.2017 FC Ceadîr-Lunga - FC Sireți   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 16:00
124 15.04.2017 FC Trachia - CS Anina   Taraclia 16:00
125 15.04.2017 FC Boldurești - FC Codru Juniori   Nisporeni, teren sintetic 16:00
126 15.04.2017 CS Politeh - CSF Sparta   Chișinău, UTM 16:00
Etapa XIX
127 22.04.2017 CS Politeh - FC Congaz   Chișinău, UTM 16:00
128 22.04.2017 CSF Sparta - FC Boldurești   Mileștii Mici 16:00
129 22.04.2017 FC Codru Juniori - FC Trachia   Călărași 16:00
130 22.04.2017 CS Anina - FC Ceadîr-Lunga   Anenii Noi 16:00
131 22.04.2017 FC Sireți - FC Cahul-2005   Sireți 16:00
132 22.04.2017 Sinteza - CFR Ialoveni   Căușeni 16:00
133 22.04.2017 FC Maiak - FC Slobozia Mare   Chirsova 16:00
25-26.04.2017 Cupa R. Moldova-Orange, 1/4
Etapa XX
134 29.04.2017 FC Congaz - FC Maiak   Congaz 16:00
135 29.04.2017 FC Slobozia Mare - Sinteza   Slobozia Mare 16:00
136 29.04.2017 CFR Ialoveni - FC Sireți   Mileștii Mici 16:00
137 29.04.2017 FC Cahul-2005 - CS Anina   Cahul, teren sintetic 16:00
138 29.04.2017 FC Ceadîr-Lunga - FC Codru Juniori   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 16:00
139 29.04.2017 FC Trachia - CSF Sparta   Taraclia 16:00
140 29.04.2017 FC Boldurești - CS Politeh   Nisporeni, teren sintetic 16:00
Etapa XXI
141 06.05.2017 FC Boldurești - FC Congaz   Nisporeni, teren sintetic 17:00
142 06.05.2017 CS Politeh - FC Trachia   Chișinău, UTM 17:00
143 06.05.2017 CSF Sparta - FC Ceadîr-Lunga   Mileștii Mici 17:00
144 06.05.2017 FC Codru Juniori - FC Cahul-2005   Călărași 17:00
145 06.05.2017 CS Anina - CFR Ialoveni   Anenii Noi 17:00
146 06.05.2017 FC Sireți - FC Slobozia Mare   Sireți 17:00
147 06.05.2017 Sinteza - FC Maiak   Căușeni 17:00
Etapa XXII
148 13.05.2017 FC Congaz - Sinteza   Congaz 17:00
149 13.05.2017 FC Maiak - FC Sireți   Chirsova 17:00
150 13.05.2017 FC Slobozia Mare - CS Anina   Slobozia Mare 17:00
151 13.05.2017 CFR Ialoveni - FC Codru Juniori   Mileștii Mici 17:00
152 13.05.2017 FC Cahul-2005 - CSF Sparta   Cahul, teren sintetic 17:00
153 13.05.2017 FC Ceadîr-Lunga - CS Politeh   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 17:00
154 13.05.2017 FC Trachia - FC Boldurești   Taraclia 17:00
16.05.2017 Cupa R. Moldova-Orange, 1/2
Etapa XXIII
155 17.05.2017 FC Trachia - FC Congaz   Taraclia 17:00
156 17.05.2017 FC Boldurești - FC Ceadîr-Lunga   Nisporeni, teren sintetic 17:00
157 17.05.2017 CS Politeh - FC Cahul-2005   Chișinău, UTM 17:00
158 17.05.2017 CSF Sparta - CFR Ialoveni   Mileștii Mici 17:00
159 17.05.2017 FC Codru Juniori - FC Slobozia Mare   Călărași 17:00
160 17.05.2017 CS Anina - FC Maiak   Anenii Noi 17:00
161 17.05.2017 FC Sireți - Sinteza   Sireți 17:00
Etapa XXIV
162 21.05.2017 FC Congaz - FC Sireți   Congaz 17:00
163 21.05.2017 Sinteza - CS Anina   Căușeni 17:00
164 21.05.2017 FC Maiak - FC Codru Juniori   Chirsova 17:00
165 21.05.2017 FC Slobozia Mare - CSF Sparta   Slobozia Mare 17:00
166 21.05.2017 CFR Ialoveni - CS Politeh   Mileștii Mici 17:00
167 21.05.2017 FC Cahul-2005 - FC Boldurești   Cahul, teren sintetic 17:00
168 21.05.2017 FC Ceadîr-Lunga - FC Trachia   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 17:00
25.05.2017 Finala Cupei R. Moldova-Orange, ediția 2016-2017
Etapa XXV
169 27.05.2017 FC Ceadîr-Lunga - FC Congaz   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 17:00
170 27.05.2017 FC Trachia - FC Cahul-2005   Taraclia 17:00
171 27.05.2017 FC Boldurești - CFR Ialoveni   Nisporeni, teren sintetic 17:00
172 27.05.2017 CS Politeh - FC Slobozia Mare   Chișinău, UTM 17:00
173 27.05.2017 CSF Sparta - FC Maiak   Mileștii Mici 17:00
174 27.05.2017 FC Codru Juniori - Sinteza   Călărași 17:00
175 27.05.2017 CS Anina - FC Sireți   Anenii Noi 17:00
Etapa XXVI
176 02.06.2017 FC Congaz - CS Anina   Congaz 18:00
177 02.06.2017 FC Sireți - FC Codru Juniori   Sireți 18:00
178 02.06.2017 Sinteza - CSF Sparta   Căușeni 18:00
179 02.06.2017 FC Maiak - CS Politeh   Chirsova 18:00
180 02.06.2017 FC Slobozia Mare - FC Boldurești   Slobozia Mare 18:00
181 02.06.2017 CFR Ialoveni - FC Trachia   Mileștii Mici 18:00
182 02.06.2017 FC Cahul-2005 - FC Ceadîr Lunga   Cahul, teren sintetic 18:00
© 2020 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail