Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









DIVIZIA NAŢIONALĂ
Ediţia 2016-2017
CLASAMENT
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. FC MILSAMI 17 14 1 2 37-6 43
2. FC SHERIFF 18 13 2 3 37-10 41
3. FC ZARIA  17 12 3 2 30-11 39
4. FC DACIA 17 10 2 5 25-9 32
5. FC ZIMBRU  18 9 3 6 17-16 30
6. FC PETROCUB-HÎNCEŞTI 17 5 5 7 17-22 20
7. FC ACADEMIA 17 6 0 11 13-24 18
8. CSF SPERANŢA 17 5 3 9 16-22 18
9. FC DINAMO-AUTO 17 3 3 11 16-31 12
10. CF UNGHENI  17 2 4 11 13-44 10
11. FC SAXAN 18 2 2 14 11-37 8

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I rapoarte de joc
1 25.07.2016 video FC Dacia- FC Zimbru 0-1 s. Speia, stad. «Dacia» 18:00
2 23.07.2016 video FC Milsami - FC Saxan 2-0 Orhei, CSR 18:00
3 24.07.2016 video FC Academia - CF Ungheni 4-1 s. Ghidighici 18:00
4 23.07.2016 video CSF Speranța - Dinamo-Auto 0-0 Nisporeni, teren sintetic 18:00
5 23.07.2016 video FC Sheriff - FC Zaria 1-2 Tiraspol, CS «Sheriff» 19:00
6   FC Petrocub-Hîncești - liberă      
Etapa II rapoarte de joc
7 31.07.2016 video FC Zimbru - FC Milsami 1-0 Chișinău, stad. «Zimbru» 19:00
8 30.07.2016 video FC Saxan - FC Academia 1-0 Ceadîr-Lunga, tern sintetic 18:00
9 31.07.2016 video CF Ungheni - CSF Speranța 0-0 Nisporeni, teren sintetic 18:00
10 30.07.2016 video FC Dinamo-Auto - FC Sheriff 0-1 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 18:00
11 30.07.2016 video FC Zaria - Petrocub-Hîncești 0-0 Bălți, stad. orășenesc 18:00
12   FC Dacia - liberă      
Etapa III rapoarte de joc
13 06.08.2016 video FC Milsami - FC Dacia 1-0 Orhei, CSR 18:00
14 06.08.2016 video FC Academia - FC Zimbru 0-2 s. Ghidighici 18:00
15 05.08.2016 video CSF Speranța - FC Saxan 2-1 Nisporeni, teren sintetic 18:00
16 06.08.2016 video FC Sheriff - CF Ungheni 7-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 19:00
17 05.08.2016 video Petrocub-Hîncești - Dinamo-Auto 3-1 Hîncești, stad. orășenesc 18:00
18   FC Zaria - liberă      
10.08.2016 Meci amical BELARUS - MOLDOVA U-21
10.08.2016 FC Sheriff - FC Zaria, Supercupa, ediția-2016
Etapa IV rapoarte de joc
19 13.08.2016 video FC Dacia - FC Academia 2-0 s. Speia, stad. «Dacia» 17:30
20 14.08.2016 video FC Zimbru - CSF Speranța 2-0 Chișinău, stad. «Zimbru» 19:00
21 14.08.2016 video FC Sheriff - FC Saxan 3-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 18:00
22 13.08.2016 video Ungheni - Petrocub-Hîncești 0-2 Nisporeni, teren sintetic 17:30
23 14.08.2016 video FC Dinamo-Auto - FC Zaria 1-3 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 17:30
24   FC Milsami - liberă      
Etapa V rapoarte de joc
25 20.08.2016 video FC Academia - FC Milsami 0-4 s. Ghidighici 17:00
26 20.08.2016 video CSF Speranța - FC Dacia 1-2 Nisporeni, teren sintetic 17:00
27 20.08.2016 video FC Sheriff - FC Zimbru 3-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 18:00
28 21.08.2016 video Petrocub-Hîncești - FC Saxan 2-1 Hîncești, stad. orășenesc 17:00
29 21.08.2016 video FC Zaria - CF Ungheni 3-0 Bălți, stad. orășenesc 17:00
30   FC Dinamo-Auto - liberă      
Etapa VI rapoarte de joc
31 21.09.2016 video FC Milsami - CSF Speranța 4-0 Orhei, CSR 16:00
32 21.09.2016 video FC Dacia - FC Sheriff 3-0 s. Speia, stad. «Dacia» 16:00
33 21.09.2016 video FC Zimbru - Petrocub-Hîncești 0-0 Stad. «Zimbru», teren natural №2 16:00
34 04.11.2016 video FC Saxan - FC Zaria 1-4 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 14:00
35 27.08.2016 video CF Ungheni - Dinamo-Auto 2-1 Nisporeni, teren sintetic 17:00
36   FC Academia - liberă      
02.09.2016 LETONIA - MOLDOVA U-21
05.09.2016 ȚARA GALILOR - MOLDOVA «A»
Etapa VII rapoarte de joc
37 11.09.2016 video CSF Speranța - FC Academia 0-1 Nisporeni, teren sintetic 16:00
38 10.09.2016 video FC Sheriff - FC Milsami 2-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 18:00
39 10.09.2016 video Petrocub-Hîncești - FC Dacia 0-4 Hîncești, stad. orășenesc 16:00
40 11.09.2016 video FC Zaria - FC Zimbru 3-0 Bălți, stad. orășenesc 16:00
41 10.09.2016 video FC Dinamo-Auto - FC Saxan 1-0 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 16:00
42   CF Ungheni - liberă      
Etapa VIII rapoarte de joc
43 17.09.2016 video FC Academia - FC Sheriff 0-1 s. Ghidighici 16:00
44 16.09.2016 video FC Milsami - Petrocub-Hîncești 5-0 Orhei, CSR 16:00
45 17.09.2016 video FC Dacia - FC Zaria 1-2 s. Speia, stad. «Dacia» 16:00
46 17.09.2016 video FC Zimbru - FC Dinamo-Auto 1-0 Chișinău, stad. «Zimbru» 19:00
47 16.09.2016 video FC Saxan - CF Ungheni 2-2 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 16:00
48   CSF Speranța - liberă      
20-21.09.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/16
Etapa IX rapoarte de joc
49 25.09.2016 video FC Sheriff - CSF Speranța 2-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 16:00
50 25.09.2016 video Petrocub-Hîncești - Academia 0-1 Hîncești, stad. orășenesc 16:00
51 25.09.2016 video FC Zaria - FC Milsami 0-2 Bălți, stad. orășenesc 16:00
52 25.09.2016 video FC Dinamo-Auto - FC Dacia 0-3 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 16:00
53 25.09.2016 video CF Ungheni - FC Zimbru 1-1 Nisporeni, teren sintetic 16:00
54   FC Saxan - liberă      
Etapa X rapoarte de joc
55 30.09.2016 video Speranța - Petrocub-Hîncești 1-0 Nisporeni, teren sintetic 16:00
56 30.09.2016 video FC Academia - FC Zaria 0-2 s. Ghidighici 16:00
57 30.09.2016 video FC Milsami - FC Dinamo-Auto 4-1 Orhei, CSR 16:00
58 01.10.2016 video FC Dacia - CF Ungheni 3-0 s. Speia, stad. «Dacia» 16:00
59 01.10.2016 video FC Zimbru - FC Saxan 2-0 Chișinău, st. «Zimbru», teren 2 16:00
60   FC Sheriff - liberă      
06.10.2016 MOLDOVA - SERBIA «A»
07.10.2016 CEHIA - MOLDOVA U-21
09.10.2016 MOLDOVA - IRLANDA «A»
11.10.2016 MALTA - MOLDOVA U-21
Etapa XI rapoarte de joc
61 16.10.2016 video FC Petrocub-Hîncești - Sheriff 0-0 Hîncești, stad. orășenesc 15:00
62 16.10.2016 video FC Zaria - CSF Speranța 0-2 Bălți, stad. orășenesc 15:00
63 15.10.2016 video FC Dinamo-Auto - Academia 3-1 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
64 16.10.2016 video FC Milsami - CF Ungheni 4-0 Orhei, CSR 15:00
65 15.10.2016 video FC Saxan - FC Dacia 0-2 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 15:00
66   FC Zimbru - liberă      
RETUR
Etapa XII rapoarte de joc
67 21.10.2016 video FC Zimbru - FC Dacia 0-1 Chișinău, stad. «Zimbru» 19:00
68 21.10.2016 video FC Saxan - FC Milsami 0-1 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 15:00
69 21.10.2016 video CF Ungheni - FC Academia 1-2 Nisporeni, teren sintetic 15:00
70 21.10.2016 video Dinamo-Auto - CSF Speranța 1-4 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 15:00
71 21.10.2016 video FC Zaria - FC Sheriff 0-0 Bălți, stad. orășenesc 15:00
72   FC Petrocub-Hîncești - liberă      
25-26.10.2016 Cupa R. Moldova-Orange 1/8
Etapa XIII rapoarte de joc
73 30.10.2016 video FC Milsami - FC Zimbru 1-0 Orhei, CSR 14:00
74 29.10.2016 video FC Academia - FC Saxan 1-0 Chișinău, Joma Arena 15:00
75 29.10.2016 video CSF Speranța - CF Ungheni 3-0 Nisporeni, teren sintetic 15:00
76 30.10.2016 video FC Sheriff - FC Dinamo-Auto 3-0 Tiraspol, CS «Sheriff» 15:00
77 30.10.2016 video FC Petrocub-Hîncești - Zaria 2-2 Hîncești, stad. orășenesc 14:00
78   FC Dacia - liberă      
Etapa XIV rapoarte de joc
79 05.11.2016 video FC Dacia - FC Milsami 1-1 s. Speia, stad. «Dacia» 14:00
80 05.11.2016 video FC Zimbru - FC Academia 2-0 Chișinău, stad. «Zimbru» 14:00
81 09.11.2016 video FC Saxan - CSF Speranța 2-2 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 13:00
82 05.11.2016 video CF Ungheni - FC Sheriff 1-2 Nisporeni, teren sintetic 14:00
83 04.11.2016 video Dinamo-Auto - FC Petrocub 0-1 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 14:00
84   FC Zaria - liberă      
12.11.2016 GEORGIA - MOLDOVA «A»
Etapa XV rapoarte de joc
85 19.11.2016 video FC Academia - FC Dacia 0-1 s. Ghidighici 13:00
86 19.11.2016 video CSF Speranța - FC Zimbru 0-1 Nisporeni, teren sintetic 13:00
87 20.11.2016 video FC Saxan - FC Sheriff 1-5 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 13:00
88 19.11.2016 video Petrocub-Hîncești - Ungheni 5-0 Hîncești, stad. orășenesc 13:00
89 20.11.2016 video FC Zaria - FC Dinamo-Auto 2-1 Bălți, st.Pișcevic, t.sintetic 13:00
90   FC Milsami - liberă      
Etapa XVI rapoarte de joc
91 25.11.2016 video FC Milsami - FC Academia 2-0 Orhei, CSR 13:00
92 26.11.2016 video FC Dacia - CSF Speranța 1-0 s. Speia, stad. «Dacia» 13:00
93 26.11.2016 video FC Zimbru - FC Sheriff 1-4 Chișinău, stad. «Zimbru», t.s. 13:00
94 25.11.2016 video Saxan - FC Petrocub-Hîncești 2-0 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 13:00
95 25.11.2016 video CF Ungheni - FC Zaria 0-3 Nisporeni, teren sintetic 13:00
96   FC Dinamo-Auto - liberă      
Etapa XVII rapoarte de joc
97 30.11.2016 video CSF Speranța - FC Milsami 0-2 Nisporeni, teren sintetic 13:00
98 30.11.2016 video FC Sheriff - FC Dacia 1-0 Tiraspol, CS «Sheriff», Arena Mică 13:00
99 30.11.2016 video Petrocub-Hîncești - FC Zimbru 1-2 Hîncești, stad. orășenesc 13:00
100 29.11.2016 video FC Zaria - FC Saxan 2-0 Bălți, st.Pișcevic, t.sintetic 13:00
101 29.11.2016 video FC Dinamo-Auto - CF Ungheni 2-2 s. Ternovca, st. Dinamo-Auto, t.s 13:00
102   FC Academia - liberă      
Etapa XVIII rapoarte de meci
103 04.12.2016 video FC Academia - CSF Speranța 3-1 Chișinău, Joma Arena 13:00
104 04.12.2016 video FC Milsami - FC Sheriff 2-1 Orhei, CSR 13:00
105 04.12.2016 video FC Dacia - Petrocub-Hîncești 1-1 s. Speia, stad. «Dacia» 13:00
106 04.12.2016 video FC Zimbru - FC Zaria 0-1 Chișinău, stad. «Zimbru», t.s 13:00
107 03.12.2016 video FC Saxan - FC Dinamo-Auto 0-3 Ceadîr-Lunga, teren sintetic 13:00
108   CF Ungheni - liberă      
Etapa XIX  
109 10.12.2016 video FC Sheriff - FC Academia 1-0 Tiraspol, CS «Sheriff», Manej 17:00
110 09.12.2016 video Petrocub-Hîncești - FC Milsami 0-2 Hîncești, stad. orășenesc 13:00
111 10.12.2016 video FC Zaria - FC Dacia 1-0 Bălți, st. Pișcevic, t.sintetic 13:00
112 10.12.2016 video FC Dinamo-Auto - FC Zimbru 1-1 Ternovca, st. Dinamo-Auto,t.s 13:00
113 09.12.2016 video CF Ungheni - FC Saxan 3-0 Nisporeni, teren sintetic 13:00
114   CSF Speranța - liberă      
Etapa XX  
115 24.02.2017 CSF Speranța - FC Sheriff   Nisporeni, teren sintetic 13:00
116 24.02.2017 FC Academia - FC Petrocub-Hîncești   s. Ghidighici 13:00
117 24.02.2017 FC Milsami - FC Zaria   Orhei, CSR 13:00
118 25.02.2017 FC Dacia - FC Dinamo-Auto   s. Speia, stad. «Dacia» 13:00
119 25.02.2017 FC Zimbru - CF Ungheni   Chișinău, stad. «Zimbru» 13:00
120   FC Saxan - liberă      
Etapa XXI  
121 28.02.2017 FC Petrocub-Hîncești - CSF Speranța   Hîncești, stad. orășenesc 14:00
122 28.02.2017 FC Zaria - FC Academia   Bălți, stad. orășenesc 14:00
123 01.03.2017 FC Dinamo-Auto - FC Milsami   s. Ternovca, st. Dinamo-Auto 14:00
124 01.03.2017 CF Ungheni - FC Dacia   Nisporeni, teren sintetic 14:00
125 01.03.2017 FC Saxan - FC Zimbru   Ceadîr-Lunga, teren sintetic 14:00
126   FC Sheriff - liberă      
Etapa XXII  
127 04.03.2017 FC Sheriff - FC Petrocub-Hîncești   Tiraspol, CS «Sheriff» 17:00
128 04.03.2017 CSF Speranța - FC Zaria   Nisporeni, teren sintetic 14:00
129 05.03.2017 FC Academia - FC Dinamo-Auto   s. Ghidighici 14:00
130 05.03.2017 CF Ungheni - FC Milsami   Nisporeni, teren sintetic 14:00
131 05.03.2017 FC Dacia - FC Saxan   s. Speia, stad. «Dacia» 14:00
132   FC Zimbru - liberă      
TUR
Etapa XXIII 11-12.03.2017  
133   locul 3 – locul 1      
134   locul 4 – locul 11      
135   locul 5 – locul 10      
136   locul 6 – locul 9      
137   locul 7 – locul 8      
138   locul 2 - liber      
Etapa XXIV 17-18.03.2017  
139   9 – 7      
140   10 – 6      
141   11 – 5      
142   1 – 4      
143   2 – 3      
144   8 – liber      
24.03.2017 AUSTRIA - MOLDOVA «A»
Etapa XXV 31.03-01.04.2017  
145   4 – 2      
146   5 – 1      
147   6 – 11      
148   7 – 10      
149   8 – 9      
150   3 – liber      
Etapa XXVI 04-05.04.2017  
151   10 – 8      
152   11 – 7      
153   1 – 6      
154   2 – 5      
155   3 – 4      
156   9 – liber      
Etapa XXVII 08-09.04.2017  
157   5 – 3      
158   6 – 2      
159   7 – 1      
160   8 – 11      
161   9 – 10      
162   4 – liber      
Etapa XXVIII 14-15.04.2017  
163   11 – 9      
164   1 – 8      
165   2 – 7      
166   3 – 6      
167   4 – 5      
168   10 - liber      
Etapa XXIX 21-22.04.2017  
169   6 – 4      
170   7 – 3      
171   8 – 2      
172   9 – 1      
173   10 – 11      
174   5 – liber      
25-26.04.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/4
Etapa XXX 29-30.04.2017  
175   1 – 10      
176   2 – 9      
177   3 – 8      
178   4 – 7      
179   5 – 6      
180   11 – liber      
Etapa XXXI 06-07.05.2017  
181   7 – 5      
182   8 – 4      
183   9 – 3      
184   10 – 2      
185   11 – 1      
186   6 – liber      
Etapa XXXII 12.05.2017  
187   2 – 11      
188   3 – 10      
189   4 – 9      
190   5 – 8      
191   6 – 7      
192   1 – liber      
16.05.2017 Cupa R. Moldova-Orange 1/2
Etapa XXXIII 21.05.2017  
193   8 – 6      
194   9 – 5      
195   10 – 4      
196   11 – 3      
197   1 – 2      
198   7 – liber      
25.05.2017 Finala Cupei R. Moldova-Orange
30.05.2016 Meci suplimentar pentru stabilirea titlului de campion (în caz de necesitate)
© 2018 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail