Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









DIVIZIA A

Ediţia 2015-2016
CLASAMENT FINAL
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1 SPICUL 26 22 2 2 85-19 68
2 SHERIFF-2 26 19 2 5 64-25 59
3 ZIMBRU-2 26 15 6 5 53-23 51
4 CF UNGHENI
26 14 4 8 49-38 46
5 DACIA-2 BUIUCANI 26 12 5 9 40-41 41
6 GAGAUZIYA-OGUZSPORT
26 11 4 11 43-44 37
7 FC VICTORIA
26 11 3 12 38-34 36
8 CODRU
26 8 8 10 44-51 32
9 ISKRA 26 8 5 13 47-63 29
10 FC EDINEŢ 26 7 6 13 42-47 27
11 CF INTERSPORT-AROMA 26 6 8 12 31-48 26
12 FC SFÎNTUL GHEORGHE 26 6 6 14 43-60 24
13 REAL SUCCES 26 7 2 17 29-56 23
14 PRUT 26 4 3 19 30-89 15

PROGRAMUL MECIURILOR

Nr. Data Echipe Scor Teren Ora
TUR
Etapa I
1 08.08.2015 FC Edineţ - Iskra 2-2 Edineţ, stad. orăşenesc 18:00
2 08.08.2015 Dacia-2 Buiucani - Sheriff-2 2-1 Chişinău, CSCT Buiucani 18:00
3 08.08.2015 FC Sfîntul Gheorghe - CF Gagauziya-Oguzsport 5-2 Suruceni 18:00
4 08.08.2015 CF Ungheni - FC Codru 2-0 Ungheni, teren sintetic 18:00
5 08.08.2015 Zimbru-2 - FC Spicul 0-1 Zimbru, teren nat. 18:00
6 08.08.2015 CF Intersport-Aroma - FC Victoria 2-1 Cobusca Nouă 18:00
7 08.08.2015 FC Prut - Real Succes 2-1 Leova, stad. orăşenesc 18:00
Etapa II
8 16.08.2015 Iskra - Real Succes 6-1 Rîbniţa, stad. orăşenesc 17:00
9 16.08.2015 FC Victoria - FC Prut 1-2 Chişinău, CSCT Buiucani 17:00
10 16.08.2015 FC Spicul - CF Intersport-Aroma 3-0 CS Real Succes, t. sintetic 17:00
11 16.08.2015 FC Codru - Zimbru-2 1-1 Lozova 17:00
12 16.08.2015 CF Gagauziya-Oguzsport - CF Ungheni 1-0 Comrat, t.sintetic 17:00
13 16.08.2015 Sheriff-2 - FC Sfîntul Gheorghe 3-1 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
14 16.08.2015 FC Edineţ - Dacia-2 Buiucani 1-3 Edineţ, stad. orăşenesc 17:00
17.08.2015 Meci amical U-17 Israel - Moldova
19.08.2015 Meci amical U-17 Israel - Moldova
Etapa III
15 22.08.2015 Dacia-2 Buiucani - Iskra 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 17:00
16 22.08.2015 FC Sfîntul Gheorghe - FC Edineţ 3-2 Suruceni 17:00
17 24.08.2015 CF Ungheni - Sheriff-2 1-2 Ungheni, teren sintetic 17:00
18 22.08.2015 Zimbru-2 - CF Gagauziya-Oguzsport 4-0 Zimbru, teren sintetic 17:00
19 22.08.2015 CF Intersport-Aroma - FC Codru 1-0 Cobusca Nouă 17:00
20 04.09.2015 FC Prut - FC Spicul 0-5 Leova, stad. orăşenesc 17:00
21 22.08.2015 Real Succes - FC Victoria 0-2 CS Real Succes, t. sintetic 17:00
Etapa IV
22 29.08.2015 Iskra - FC Victoria 1-3 Rîbniţa, stad. orăşenesc 17:00
23 31.08.2015 FC Spicul - Real Succes 5-1 CS Real Succes, t. sintetic 17:00
24 29.08.2015 FC Codru - FC Prut 1-0 Lozova 17:00
25 29.08.2015 CF Gagauziya-Oguzsport - Intersport-Aroma 4-0 Comrat, teren sintetic 17:00
26 28.08.2015 Sheriff-2 - Zimbru-2 2-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
27 29.08.2015 FC Edineţ - CF Ungheni 2-1 Edineţ, stad. orăşenesc 17:00
28 28.08.2015 Dacia-2 Buiucani - FC Sfîntul Gheorghe 1-1 Chişinău, CSCT Buiucani 17:00
04.09.2015 CE-2017 U-21 Moldova - Muntenegru
05.09.2015 CE-2016 «A» Austria - Moldova
08.09.2015 CE 2016 «A» Moldova - Muntenegru
Etapa V
29 09.09.2015 FC Sfîntul Gheorghe - Iskra 3-2 Suruceni 16:00
30 09.09.2015 CF Ungheni - Dacia-2 Buiucani 1-0 Ungheni, teren sintetic 16:00
31 09.09.2015 Zimbru-2 - FC Edineţ 1-1 Zimbru, teren sintetic 16:00
32 09.09.2015 CF Intersport-Aroma - Sheriff-2 0-2 Cobusca Nouă 16:00
33 09.09.2015 FC Prut - CF Gagauziya-Oguzsport 3-3 Leova, stad. orăşenesc 16:00
34 09.09.2015 Real Succes FC Codru 1-2 CS Real Succes, teren sintetic 16:00
35 09.09.2015 FC Victoria - FC Spicul 0-1 Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
13.09.2015 Cupa R. Moldova - Orange, 1/32
16.09.2015 Meci amical U-19 Armenia - Moldova
18.09.2015 Meci amical U-19 Armenia - Moldova
22-23.09.2015 Cupa R. Moldova - Orange, 1/16
Etapa VI
36 26.09.2015 Iskra - FC Spicul 1-7 Rîbniţa, stad. orăşenesc 16:00
37 26.09.2015 FC Codru - FC Victoria 1-2 Lozova 16:00
38 26.09.2015 CF Gagauziya-Oguzsport - Real Succes 3-0 Comrat, teren sintetic 16:00
39 27.09.2015 Sheriff-2 - FC Prut 10-1 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
40 26.09.2015 FC Edineţ - CF Intersport-Aroma 1-1 Edineţ, stad. orăşenesc 16:00
41 25.09.2015 Dacia-2 Buiucani - Zimbru-2 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
42 26.09.2015 FC Sfîntul Gheorghe - CF Ungheni 2-3 Suruceni 16:00
Etapa VII
43 01.10.2015 CF Ungheni - Iskra 3-2 Ungheni, t.sintetic 15:00
44 10.10.2015 Zimbru-2 - FC Sfîntul Gheorghe 4-1 Zimbru, t.sintetic 15:00
45 01.10.2015 CF Intersport-Aroma - Dacia-2 Buiucani 2-2 Cobusca Nouă 15:00
46 01.10.2015 FC Prut - FC Edineţ 1-3 Leova, stad. orăşenesc 15:00
47 01.10.2015 Real Succes - Sheriff-2 1-3 CS Real Succes, teren sintetic 15:00
48 01.10.2015 FC Victoria - CF Gagauziya-Oguzsport 2-3 Chişinău, CSCT Buiucani 15:00
49 01.10.2015 FC Spicul - FC Codru 4-0 Sîngerei, stad. orășenesc 15:00
Etapa VIII
50 04.10.2015 Iskra - FC Codru 2-6 Rîbniţa, stad. orăşenesc 15:00
51 04.10.2015 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Spicul 1-2 Comrat, teren sintetic 15:00
52 04.10.2015 Sheriff-2 - FC Victoria 4-3 Tiraspol, CS Sheriff 15:00
53 04.10.2015 FC Edineţ - Real Succes 5-3 Edineţ, stad. orăşenesc 15:00
54 04.10.2015 Dacia-2 Buiucani - FC Prut 4-2 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
55 14.10.2015 FC Sfîntul Gheorghe - CF Intersport-Aroma 1-1 Suruceni 15:00
56 04.10.2015 CF Ungheni - Zimbru-2 2-2 Ungheni, teren sintetic 15:00
09.10.2015 CE 2016 «A» Moldova - Rusia
11.10.2015 CE-2017 U-21 Moldova - Letonia
12.10.2015 CE 2016 «A» Suedia - Moldova
15.10.2015 Meci amical U19 Moldova - România
17.10.2015 Meci amical U19 Moldova - România
Etapa IX
57 25.10.2015 Zimbru-2 - Iskra 5-0 Zimbru, teren sintetic 14:00
58 21.10.2015 CF Intersport-Aroma - CF Ungheni 5-2 Cobusca Nouă 15:00
59 21.10.2015 FC Prut - FC Sfîntul Gheorghe 3-5 Leova, stad. orăşenesc 15:00
60 21.10.2015 Real Succes - Dacia-2 Buiucani 1-3 CS Real Succes, t. sintetic 15:00
61 21.10.2015 FC Victoria - FC Edineţ 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 15:00
62 21.10.2015 FC Spicul - Sheriff-2 1-2 Sîngerei, stad. orășenesc 15:00
63 21.10.2015 FC Codru - CF Gagauziya-Oguzsport 3-3 Lozova 15:00
26-31.10.2015 CE U-17
27-28.10.2015 Cupa R. Moldova - Orange, 1/8
Etapa X
64 03.11.2015 Iskra - CF Gagauziya-Oguzsport 3-2 Rîbniţa, stad. orăşenesc 14:00
65 03.11.2015 Sheriff-2 - FC Codru 4-1 Tiraspol, CS Sheriff 14:00
66 03.11.2015 FC Edineţ - FC Spicul 1-4 Edineţ, stad. orăşenesc 14:00
67 03.11.2015 Dacia-2 Buiucani - FC Victoria 0-5 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
68 03.11.2015 FC Sfîntul Gheorghe - Real Succes 0-1 Suruceni 14:00
69 03.11.2015 CF Ungheni - FC Prut 3-1 Ungheni, teren sintetic 14:00
70 03.11.2015 Zimbru-2 - CF Intersport-Aroma 1-1 Zimbru, teren sintetic 14:00
10-15.11.2015 Preliminariile CE U-19
16.11.2015 CE-2017 U-21 Moldova - Cehia
17.11.2015 Meci amical «A» Azerbaidjan - Moldova
Etapa XI
71 22.11.2015 CF Intersport-Aroma - Iskra 1-1 Cobusca Nouă 13:00
72 21.11.2015 FC Prut - Zimbru-2 0-3 Leova, stad. orăşenesc 13:00
73 22.11.2015 Real Succes - CF Ungheni 0-3 CS Real Succes, teren sintetic 13:00
74 21.11.2015 FC Victoria - FC Sfîntul Gheorghe +:-(3-0) Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
75 20.11.2015 FC Spicul - Dacia-2 Buiucani 3-1 Chişinău, CSCT Buiucani 13:00
76 22.11.2015 FC Codru - FC Edineţ 1-1 Lozova 13:00
77 21.11.2015 CF Gagauziya-Oguzsport - Sheriff-2 1-3 Comrat, teren sintetic 13:00
Etapa XII
78 25.11.2015 Iskra - Sheriff-2 0-2 Rîbniţa, stad. orăşenesc 13:00
79 25.11.2015 FC Edineţ - CF Gagauziya-Ozugsport 3-0 Edineţ, stad. orăşenesc 13:00
80 25.11.2015 Dacia-2 Buiucani - FC Codru 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 13:00
81 25.11.2015 FC Sfîntul Gheorghe - FC Spicul 2-3 Suruceni 13:00
82 25.11.2015 CF Ungheni - FC Victoria 2-2 Ungheni, teren sintetic 13:00
83 25.11.2015 Zimbru-2 - Real Succes 4-0 Zimbru, teren sintetic 13:00
84 25.11.2015 CF Intersport-Aroma - FC Prut 0-1 Cobusca Nouă 13:00
Etapa XIII
85 29.11.2015 FC Prut - Iskra 2-2 Leova, stad. orăşenesc 13:00
86 29.11.2015 Real Succes - CF Intersport-Aroma 3-0 CS Real Succes, teren sintetic 13:00
87 28.11.2015 FC Victoria - Zimbru-2 0-3 Chişinău, CSCT Buiucani 13:00
88 30.11.2015 FC Spicul - CF Ungheni 4-3 Ungheni, teren sintetic 13:00
89 29.11.2015 FC Codru - FC Sfîntul Gheorghe 4-3 Lozova 13:00
90 28.11.2015 CF Gagauziya-Ozugsport - Dacia-2 Buiucani 0-2 Comrat, teren sintetic 13:00
91 29.11.2015 Sheriff-2 - FC Edineţ 6-2 Tiraspol, CS Sheriff 13:00
RETUR
Etapa XIV
92 12.03.2016 Iskra - FC Edineţ 1-1 CS Real Succes, t. sintetic 14:00
93 13.03.2016 Sheriff-2 - Dacia-2 Buiucani 2-0 Tiraspol, CS Sheriff, Manej  14:00
94 13.03.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Sfîntul Gheorghe 4-1 Comrat, teren sintetic 14:00
95 13.03.2016 FC Codru - CF Ungheni 1-3 Lozova 14:00
96 11.03.2016 FC Spicul - Zimbru-2 1-2 CS Real Succes, t. sintetic 14:00
97 11.03.2016 FC Victoria - CF Intersport-Aroma 1-2 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
98 13.03.2016 Real Succes - FC Prut 3-0 CS Real Succes, t. sintetic 14:00
Etapa XV
99 19.03.2016 Real Succes - Iskra 2-3 CS Real Succes, t. sintetic 14:00
100 19.03.2016 FC Prut - FC Victoria 1-2 Leova, stad. orăşenesc 14:00
101 19.03.2016 CF Intersport-Aroma - FC Spicul 0-0 Cobusca Nouă 14:00
102 17.03.2016 Zimbru-2 - FC Codru 3-1 Zimbru, teren sintetic 14:00
103 19.03.2016 CF Ungheni - CF Gagauziya-Oguzsport 1-0 Ungheni, teren sintetic 14:00
104 20.04.2016 FC Sfîntul Gheorghe - Sheriff-2 0-1 Suruceni 16:00
105 20.03.2016 Dacia-2 Buiucani - FC Edineţ 2-0 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
Etapa XVI
106 24.03.2016 Iskra - Dacia-2 Buiucani 0-2 Rîbniţa, stad. orăşenesc 14:00
107 26.03.2016 FC Edineţ - FC Sfîntul Gheorghe 4-0 Edineţ, stad. orăşenesc 14:00
108 28.03.2016 Sheriff-2 - CF Ungheni 0-1 Tiraspol, CS Sheriff, Manej 14:00
109 23.03.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - Zimbru-2 0-1 Comrat, t.sintetic 14:00
110 25.03.2016 FC Codru - CF Intersport-Aroma 1-1 Lozova 14:00
111 25.03.2016 FC Spicul - FC Prut 13-0 CS Real Succes, t. sintetic 14:00
112 26.03.2016 FC Victoria - Real Succes 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
Etapa XVII
113 02.04.2016 FC Victoria - Iskra 1-2 Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
114 03.04.2016 Real Succes - FC Spicul 0-4 Sîngerei, stad. orășenesc 15:00
115 02.04.2016 FC Prut - FC Codru 2-3 Leova, st. orăşenesc 15:00
116 02.04.2016 CF Intersport-Aroma - Gagauziya-Oguzsport 1-3 Cobusca Nouă 15:00
117 03.04.2016 Zimbru-2 - Sheriff-2 1-0 Zimbru, t.sintetic 15:00
118 01.04.2016 CF Ungheni - FC Edineţ 1-0 Ungheni, t. sintetic 15:00
119 03.04.2016 FC Sfîntul Gheorghe - Dacia-2 Buiucani 2-2 Suruceni 15:00
Etapa XVIII
120 09.04.2016 Iskra - FC Sfîntul Gheorghe 2-1 Rîbniţa, stad. orăşenesc 16:00
121 10.04.2016 Dacia-2 Buiucani - CF Ungheni 2-1 Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
122 10.04.2016 FC Edineţ - Zimbru-2 0-1 Edineţ, stad. orăşenesc 16:00
123 11.04.2016 Sheriff-2 - CF Intersport-Aroma 5-1 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
124 09.04.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Prut 1-0 Comrat, teren sintetic 16:00
125 09.04.2016 FC Codru - Real Succes 2-2 Lozova 16:00
126 09.04.2016 FC Spicul - FC Victoria 1-0 Sîngerei, stad. orășenesc 16:00
Etapa XIX
127 15.04.2016 FC Spicul - Iskra 4-1 Sîngerei, stad. orășenesc 16:00
128 15.04.2016 FC Victoria - FC Codru 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
129 15.04.2016 Real Succes - CF Gagauziya-Oguzsport 2-0 CS Real Succes, teren sintetic 16:00
130 16.04.2016 FC Prut - Sheriff-2 2-1 Leova, stad. orăşenesc 16:00
131 15.04.2016 CF Intersport-Aroma - FC Edineţ 1-3 Cobusca Nouă 16:00
132 16.04.2016 Zimbru-2 - Dacia-2 Buiucani 5-2 Zimbru, teren sintetic 16:00
133 14.04.2016 CF Ungheni - FC Sfîntul Gheorghe 4-3 Ungheni, teren sintetic 16:00
19-20.04.2016 Cupa R. Moldova - Orange 1/4
Etapa XX
134 23.04.2016 Iskra - CF Ungheni 2-2 Rîbniţa, stad. orăşnesc 16:00
135 24.04.2016 FC Sfîntul Gheorghe - Zimbru-2 1-0 Suruceni 16:00
136 25.04.2016 Dacia-2 Buiucani - CF Intersport-Aroma 0-1 Chişinău, CSCT Buiucani 14:00
137 23.04.2016 FC Edineţ - FC Prut 5-3 Edineţ, stad. orăşenesc 16:00
138 24.04.2016 Sheriff-2 - Real Succes 0-0 Tiraspol, CS Sheriff 16:00
139 23.04.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Victoria 1-0 Comrat, teren sintetic 16:00
140 25.04.2016 FC Codru - FC Spicul 1-5 Lozova 16:00
Etapa XXI
141 29.04.2016 FC Codru - Iskra 4-2 Lozova 16:00
142 29.04.2016 FC Spicul - CF Gagauziya-Oguzsport 1-1 Sîngerei, stad. orășenesc 16:00
143 30.04.2016 FC Victoria - Sheriff-2 1-3 Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
144 29.04.2016 Real Succes - FC Edineţ 2-1 CS Real Succes, teren sintetic 16:00
145 30.04.2016 FC Prut - Dacia-2 Buiucani 1-3 Leova, stad. orăşenesc 16:00
146 29.04.2016 CF Intersport-Aroma - FC Sfîntul Gheorghe 2-2 Cobusca Nouă 16:00
147 30.04.2016 Zimbru-2 - CF Ungheni 2-2 Zimbru, teren sintetic 16:00
Etapa XXII
148 07.05.2016 Iskra - Zimbru-2 4-2 Rîbniţa, stad. orăşenesc 17:00
149 06.05.2016 CF Ungheni - CF Intersport-Aroma 2-1 Ungheni, teren sintetic 17:00
150 06.05.2016 FC Sfîntul Ghoerghe - FC Prut 1-1 Suruceni 17:00
151 07.05.2016 Dacia-2 Buiucani - Real Succes 1-2 Chişinău, CSCT Buiucani 15:00
152 06.05.2016 FC Edineţ - FC Victoria 0-1 Edineţ, stad. orăşenesc 17:00
153 07.05.2016 Sheriff-2 - FC Spicul 1-3 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
154 06.05.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Codru 2-1 Comrat, teren sintetic 17:00
10-11.05.2016 Cupa R. Moldova - Orange, 1/2
Etapa XXIII
155 14.05.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - Iskra 3-0  Comrat, teren sintetic 17:00
156 14.05.2016 FC Codru - Sheriff-2 2-2  Lozova 17:00
157 14.05.2016 FC Spicul - FC Edineţ 2-0  Sîngerei, stad. orășenesc 17:00
158 14.05.2016 FC Victoria - Dacia-2 Buiucani 2-3  Chişinău, CSCT Buiucani 16:00
159 14.05.2016 Real Succes - FC Sfîntul Gheorghe 1-3  CS Real Succes, teren sintetic 17:00
160 14.05.2016 FC Prut - CF Ungheni 1-4  Leova, stad. orăţenesc 17:00
161 14.05.2016 CF Intersport-Aroma - Zimbru-2 1-2  Cobusca Nouă 17:00
Etapa XXIV
162 19.05.2016 Iskra - CF Intersport-Aroma 4-1 Rîbniţa, stad. orăşenesc 17:00
163 19.05.2016 Zimbru-2 - FC Prut 4-0 Zimbru, teren sintetic 17:00
164 19.05.2016 CF Ungheni - Real Succes 1-0 Ungheni, t. sintetic 17:00
165 19.05.2016 FC Sfîntul Gheorghe - FC Victoria 1-1 Suruceni 17:00
166 19.05.2016 Dacia-2 Buiucani - FC Spicul 0-2 Sîngerei, stad. orășenesc 17:00
167 19.05.2016 FC Edineţ - FC Codru 2-2 Edineţ, stad. orăşenesc 17:00
168 19.05.2016 Sheriff-2 - CF Gagauziya-Oguzsport 2-0 or.Tiraspol, CS Sheriff 17:00
Etapa XXV
169 03.05.2016 Sheriff-2 - Iskra 2-0 Tiraspol, CS Sheriff 17:00
170 24.05.2016 CF Gagauziya-Oguzsport - FC Edineţ 3-2 Comrat, teren sintetic 18:00
171 24.05.2016 FC Codru - Dacia-2 Buiucani 1-1 Lozova 14:00
172 24.05.2016 FC Spicul - FC Sfîntul Gheorghe 4-0 Sîngerei, stad. orășenesc 18:00
173 24.05.2016 FC Victoria - CF Ungheni 1-0 Chişinău, CSCT Buiucani 18:00
174 24.05.2016 Real Succes - Zimbru-2 0-1 CS Real Succes, teren sintetic 18:00
175 24.05.2016 FC Prut - CF Intersport-Aroma 1-4 Leova, stad. orăşenesc 18:00
25.05.2016 Finala Cupei R. Moldova - Orange
Etapa XXVI
176 29.05.2016 Iskra - FC Prut 4-0 Rîbniţa, stad. orăşenesc 18:00
177 29.05.2016 CF Intersport-Aroma - Real Succes 1-2 Cobusca Nouă 13:00
178 29.05.2016 Zimbru-2 - FC Victoria 1-1 Zimbru, ter.natural nr.2 16:00
179 29.05.2016 CF Ungheni - FC Spicul 1-2 Ungheni, t. sintetic 16:00
180 27.05.2016 FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru 1-2 Suruceni 18:00
181 29.05.2016 Dacia-2 Buiucani - CF Gagauziya-Oguzsport 2-2 Chişinău, CSCT Buiucani 17:00
182 29.05.2016 FC Edineţ - Sheriff-2 0-1 Edineţ, stad. orăşenesc 18:00
© 2018 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail