Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









Campionatul Moldovei la fotbal între veterani

Ediţia 2016
CENTRU NORD
CLASAMENT FINAL
Loc Echipa M V E Î Goluri Puncte
1. Poliproject Chișinău
14 13 0 1 72-19 39
2. D&D Avîntul Nimoreni
14 12 1 1 61-22 37
3. D&D Geotermal Chișinău 14 10 1 3 58-32 31
4. Bucuria Cojușna
14 6 2 6 29-50 20
5. Viișoara Speia
14 4 2 8 26-33 14
6. Codru Orhei 14 3 1 10 31-53 10
7. AF-1 Chișinău
14 2 3 9 29-56 9
8. Grătiești
14 0 2 12 9-50 2

PROGRAMUL MECIURILOR

TUR
Nr.
Data
Echipe
Scor
Teren
Ora
Etapa I
1 21.04.16 D&D Geotermal - Grătiești 4-2 UTM 18-00
2 21.04.16 Poliproject - AF-1 4-0 Mileștii Mici 18-00
3 21.04.16 D&D Avîntul - Bucuria 5-2 Nimoreni 18-00
4 21.04.16 Viișoara - Codru 6-2 Mereni 17-00
Etapa II
5   Grătiești - liberă      
6   Codru - liberă      
7 28.04.16 Bucuria - Viișoara 1-1 Cojușna 18-00
8 28.04.16 AF-1 - D&D Avîntul 0-6 Nimoreni 18-00
9 28.04.16 D&D Geotermal - Poliproject 2-3 UTM 18-00
Etapa III
10 07.05.16 Poliproject - Grătiești 12-0 Mileștii Mici 18-00
11 05.05.16 D&D Avîntul - D&D Geotermal 4-1 Nimoreni 18-00
12 05.05.16 Viișoara - AF-1 4-1 Mereni 18-00
13   Codru - liberă      
14   Bucuria - liberă      
Etapa IV
15 15.05.16 Grătiești - Codru 2-3 Grătiești 10-00
16   Bucuria - liberă      
17   AF-1 - liberă      
18 12.05.16 D&D Geotermal - Viișoara 4-1 UTM 18-00
19 12.05.16 Poliproject - D&D Avîntul 4-1 Mileștii Mici 18-00
Etapa V
20 19.05.16 D&D Avîntul - Grătiești 5-1 Nimoreni 18-00
21 19.05.16 Viișoara - Poliproject 1-6 Mereni 18-00
22   D&D Geotermal - liberă      
23   AF-1 - liberă      
24 19.05.16 Codru - Bucuria 3-4 Cojușna 18-00
Etapa VI
25 29.05.16 Grătiești - Bucuria 0-2 Grătiești 10-00
26 29.05.16 AF-1 - Codru 5-2 Nimoreni 10-00
27   D&D Geotermal - liberă      
28   Poliproject - liberă      
29 26.05.16 D&D Avîntul - Viișoara 4-1 Nimoreni 18-00
Etapa VII
30 02.06.16 Viișoara - Grătiești 5-0 Mereni 18-00
31   D&D Avîntul - liberă      
32   Poliproject - liberă      
33 02.06.16 Codru - D&D Geotermal 1-5 Chiperceni 18-00
34 05.06.16 Bucuria - AF-1 1-1 Cojușna 10-00
Etapa VIII
35 12.06.16 Grătiești - AF-1 2-3 Grătiești 10-00
36 09.06.16 D&D Geotermal - Bucuria 8-2 UTM 18-00
37 09.06.16 Poliproject - Codru 5-1 CSCT Buiucani 17-00
38   D&D Avîntul - liberă      
39   Viișoara - liberă      
Etapa IX
40   Grătiești - liberă      
41   Viișoara - liberă      
42 16.06.16 Codru - D&DAvîntul 0-3 Chiperceni 18-00
43 19.06.16 Bucuria - Poliproject 1-5 Sireți 10-00
44 16.06.16 AF-1 - D&D Geotermal 4-5 Nimoreni 18-00
Etapa X
45 11.09.16 Grătiești - Poliproject 0-5  Grătiești 10-00
46 08.09.16 D&D Avîntul - Codru 4-3  Nimoreni 18-00
47 08.09.16 D&D Geotermal - AF-1 7-5  UTM 18-00
48 08.09.16 Viișoara - Bucuria 0-1  Speia 18-00
Etapa XI
49 18.09.16 Bucuria - Grătiești 2-0 Cojușna 10-00
50 15.09.16 AF-1 - Viișoara 0-0 Speia 18-00
51 15.09.16 D&D Geotermal - Codru 7-1 UTM 18-00
52 18.09.16 D&D Avîntul - Poliproject 3-1 Nimoreni 17-00
Etapa XII
53 25.09.16 Grătiești - D&D Avîntul 0-3 Grătiești 10-00
54 30.10.16 Poliproject - D&D Geotermal 3-1 Suruceni 10-00
55 22.09.16 Codru - Viișoara 4-1 Chiperceni 18-00
56 25.09.16 AF-1 - Bucuria 0-3 Nimoreni 10-00
Etapa XIII
57 02.10.16 AF-1 - Grătiești 0-0 Grătiești 10-00
58 02.10.16 Bucuria - Codru 4-3 Cojușna 10-00
59 06.11.16 Poliproject - Viișoara 3-2 Suruceni 11-00
60 06.11.16 D&D Geotermal - D&D Avîntul 2-2 Nimoreni 14-00
Etapa XIV
61 09.10.16 Grătiești - D&D Geotermal 1-3 Grătiești 10-00
62 06.10.16 Viișoara - D&D Avîntul 2-4 Speia 17-00
63 09.10.16 Poliproject - Bucuria 7-2 Suruceni  
64 06.10.16 Codru - AF-1 5-3 Chiperceni 17-00
Etapa XV
65 29.10.16 Codru - Grătiești 1-1 Chiperceni 15-00
66 16.10.16 AF-1 - Poliproject 3-11 UTM 10-00
67 16.10.16 Bucuria - D&D Avîntul 1-11 Cojușna 10-00
68 13.10.16 Viișoara - D&D Geotermal 0-3 Speia 16-30
Etapa XVI
69 23.10.16 Grătiești - Viișoara 0-2 Grătiești  10-00
70 23.10.16 Bucuria - D&D Geotermal 3-6 Cojușna  10-00
71 20.10.16 D&D Avîntul - AF-1 6-4 Nimoreni  16-00
72 20.10.16 Codru - Poliproject 2-3 Chiperceni 16-30
© 2020 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail