Parteneri oficiali

NOUTATI

Arbitrii Supercupei Moldovei Orange

Categorie:

Supercupa Moldovei Orange, ediţia 2012-2013, meciul dintre FC Sheriff Tiraspol și FC Tiraspol va fi condus de o brigadă de arbitri în următoarea componenţă: Serghei DERENOV – arbitru la centru, ajutat de asistenţii Anatol BODEAN şi Vitalie GORBATOV. Al 4-lea oficial va fi Alexandru TEAN.

U-19 / Albania - Moldova 1-0

Categorie:

Naţionala de juniori U-19 a Moldovei a suferit înfrângere, scor 1-0, în primul meci amical disputat în deplasare cu reprezentativa similară a Albaniei. Singurul gol al partidei a fost marcat de mijlocaşul gazdelor Endri Cekici la mijlocul reprizei secunde.

Moldova va juca cu Andorra

Categorie:

Federația Moldovenească de Fotbal a ajuns la o înțelegere cu forul similar din Andorra pentru organizarea unui meci amical între selecționatele naționale de seniori. Partida a fost programată pentru 14 august 2013 și se va desfășura la stadionul Zimbru din Chișinău.

WU-17 / Moldova - Azerbaidjan 1-4 (video)

Categorie:

Naţionala feminină U-17 a Moldovei a suferit înfrângere, scor 4-1, în al doilea meci amical disputat pe teren propriu cu reprezentativa similară a Azerbaidjanului. Golul echipei noastre a fost marcat de Violeta Mițul, care a transformat un penalty. Pentru selecționata azeră toate golurile au fost înscrise de Yasminee Gluic.

Fotbal pe plajă

Categorie:

Naţionala de fotbal pe plajă a Moldovei a obţinut victorie, scor 6-3, în ultimul meci cu Andorra din cadrul preliminariilor Campionatului European (Euro Beach Soccer League), Divizia B. Andorra a condus cu 3-0, dar tricolorii au avut o revenire de senzaţie, mai ales în ultima repriză când au marcat 5 goluri.

WU-17 / Moldova - Azerbaidjan 1-2 (video)

Categorie:

Naţionala feminină U-17 a Moldovei a suferit înfrângere, scor 2-1, în primul meci amical disputat pe teren propriu cu reprezentativa similară a Azerbaidjanului. Golul echipei noastre a fost marcat de Diana Loghin la începutul reprizei secunde, în urma unui şut puternic din afara careului. Pentru echipa azeră au punctat Gulanbar Gasimova şi Yasminee Gluic.

Categorie:

Naţionala de fotbal pe plajă a Moldovei a suferit înfrângere, scor 3-9, în primul meci cu Cehia din cadrul preliminariilor Campionatului European (Euro Beach Soccer League), Divizia B. Golurile echipei noastre au fost marcate de Andrei Negară, de două ori, şi Grigore Cojocari.

U-19 / Meciuri amicale cu Albania

Categorie:

În perspectiva pregătirii către preliminariile Campionatului European din 2014, naţionala de juniori U-19 a Moldovei va disputa pe 27 şi 29 iunie două meciuri amicale internaţionale cu reprezentativa similară a Albaniei. Pentru aceste partide, care vor avea loc în deplasare, selecţionerul Iurie Osipenco a convocat 18 jucători.

Informații despre bilete

Categorie:

Biletele pentru Supercupa Moldovei Orange pot fi procurate începând cu 23 iunie la casele Complexului Sportiv Sheriff din Tiraspol. Prețul biletelor: 13 - 63 lei. Partida FC Sheriff Tiraspol – FC Tiraspol este programată pe 29 iunie la stadionul Sheriff și va începe la ora 20-00.