Fotbalul - ambasadorul pacii
Partener general al FMF



Parteneri oficiali









Partener general al FMF




Parteneri oficiali









Lista arbitrilor din Divizia B

Lista arbitrilor desemnati pentru deservirea meciurilor de fotbal
din cadrul Campionatului Republicii Moldova
Divizia "B" ediția 2016-2017
1 Onică Vera 03.01.1986 Chişinău Cand A
2 Breguţa Andrei 13.12.1991 Chişinău Cand A
3 Stefciuc Alexandru 21.08.1992 Bălţi Cand A
4 Morgun Veaceslav 22.10.1976 Florești Cand A
5 Patraș Svetlana 27.02.1985 Chişinău B
6 Marusic Dragoş 19.11.1984 Chişinău B
7 Şturmilov Andrei 17.04.1994 Chişinău B
8 Pidghirnîi Cătălin 21.12.1989 Chişinău B
9 Ivlev Denis 28.06.1979 Chişinău B
10 Ustica Vitalii 08.07.1982 Chişinău B
11 Zavtur Iacov 29.01.1981 Bender B
12 Leu Stanislav 16.03.1989 Bender B
13 Catruc Ion 17.01.1988 Florești B
14 Paraniuc Ivan 09.02.1975 Bălţi B
15 Rochin Iurie Iu. 17.09.1997 Chişinău Cand B
16 Boşca Igor 20.12.1995 Chişinău Cand B
17 Cuziac Andrei 26.03.1980 Bălţi Cand B
18 Frasiniuc Alexandr 16.12.1986 Bălţi Cand B
19 Covileac Nicolai 20.09.1993 S.Galbenă Cand B
20 Vorfolomei Grigore 06.02.1982 Ștefan Vodă Cand B
21 Scorolitnii Eugen 26.04.1985 Căușeni Cand B
22 Cevdari Alexandru 05.01.1991 Bender Cand B
23 Gheletchi Ion 20.11.1991 Cahul Cand B
24 Galamiga Iulian 31.07.1979 Chişinău Cand B
25 Cobzac Vitalii 19.11.1974 Ialoveni Cand B
26 Dandes Gheorghe 04.05.1995 Cahul Cand B
27 Ciornii Nicolai 26.10.1993 Hînceşti Cand B
28 Levinta Iurie 06.10.1987 Leova Cand B
29 Ganea Vladimir 23.10.1983 Bălţi Cand B
30 Mura Pavel 05.09.1997 Straseni Cand B
31 Stan Oleg 24.07.1986 Floreşti Cand B
32 Berladean Vasile 28.06.1996 Floreşti Cand B
ASISTENŢI
1 Bucliş Maria 18.03.1994 Chişinău Cand A
2 Roşca Vadim 05.06.1984 Ratuş Cand A
3 Melnic Corneliu 23.08.1997 Chişinău Cand A
4 Catanoi Octavian 30.07.1984 Chişinău Cand A
5 Ursu Evghenii 12.12.1995 Chişinău Cand A
6 Sajin Alexandru 14.11.1995 Chişinău Cand A
7 Dreglea Vasile 08.08.1997 Porumbeni Cand A
8 Prisacaru Dmitri 22.12.1980 Bălți Cand A
9 Macari Nicolae 06.03.1981 Bălţi Cand A
10 Pîslaraş Alexandru 14.03.1991 Floreşti Cand A
11 Burcovschii Maxim 15.07.1995 Floreşti Cand A
12 Zavtur Sergiu 27.03.1986 Bender Cand A
13 Prescurnic Sergiu 29.11.1994 Chişinău B
14 Crăciunel Dumitru 24.07.1983 Chişinău B
15 Arnăut Eugeniu 11.05.1998 Chişinău B
16 Busuioc Andrei 06.12.1981 Bălţi B
17 Zavtur Sergiu 27.03.1986 Bender B
18 Poleacov Evghenii 10.09.1981 Bender B
19 Ciobu Adrian 27.07.1998 Chişinău Cand B
20 Ciumac Cristian 15.06.1999 Chişinău Cand B
21 Marin Oleg 18.08.1984 Chişinău Cand B
22 Marin Vlad 07.08.1983 Chişinău Cand B
23 Ţurcan Sergiu 25.01.1997 Chişinău Cand B
24 Caraulan Cristian 19.11.2000 Chişinău Cand B
25 Ponomarenco Dmitrii 18.02.1989 Chişinău Cand B
26 Samoilenco Andrei 15.08.1978 Bender Cand B
27 Bordan Igor 02.11.1993 Bender Cand B
28 Popov Andrian 17.04.1994 Orhei Cand B
29 Cebotari Ana 26.03.1984 Chisinau Cand B
30 Ponomarenco Dmitrii 18.02.1989 Chisinau Cand B
31 Mariniuc Deonis 24.01.1994 Chişinău Cand B
32 Dobrioglo Pantelei 02.09.1998 Bender Cand B
33 Stafinov Eugeniu 06.10.1994 Bender Cand B
34 Catrinici Oleg 28.06.1986 Orhei Cand B
35 Lisita Ghennadi 31.12.1994 Taraclia Cand B
36 Popa Oxana 29.01.1999 Chişinău Cand B
37 Pirlog Alexandr 05.09.1990 Chişinău Cand B
38 Codita Victoria 17.09.1997 Chişinău Cand B
39 Murzac Igor 05.06.1998 Floreşti Cand B
40 Ermacova Elena 02.01.1998 Chişinău Cand B
41 Ermacova Ana-Maria 21.09.1999 Chişinău Cand B
42 Scripnic Nicolai 08.08.1996 Bălţi Cand B
43 Nicolaev Vladislav 13.04.1986 Bălţi Cand B
44 Cioinac Carolina 03.09.1999 Chişinău Cand B
45 Cebotari Veronica 04.03.1994 Chişinău Cand B
46 Tonu Maria 03.08.1995 Ialoveni Cand B
47 Zabolotnii Vlada 07.11.1999 Floreşti Cand B
48 Popesu Serghiu 25.07.1979 Floreşti Cand B
49 Mafteuta Doina 25.07.1993 Chişinău Cand B
50 Olari Adrian 26.02.1998 Floreşti Cand B
51 Cazacu Veaceslav 30.07.1997 Cantemir Cand B
© 2018 Federaţia Moldovenească de Fotbal
Send mail